Kaplicówka dla młodych!

W sobotnie popołudnie 30 maja na skoczowskiej Kaplicówce młodzi mieszkańcy miasta chcą ugościć swoich rówieśników - skądkolwiek przybędą! Chcą się razem z nimi modlić i ewangelizować, przygotowując się do ŚDM w Krakowie.

W Roku św. Jana Pawła II, młodzi z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie wraz z niedawno powstałą diecezjalną fundacją "Bliżej Młodych", zapraszają w sobotę 30 maja na kolejne spotkanie, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Spotkanie ma wyjątkowy charakter - wpisuje się w obchody Roku św. Jana Pawła II, 20. rocznicę papieskiej pielgrzymki do Skoczowa, a także rozpoczyna nowennę ku czci św. Jana Sarkandra przed diecezjalną pielgrzymką na Kaplicówkę, która będzie miała miejsce w niedzielę 7 czerwca o 10.30.

Spotkanie młodych rozpocznie się o 14.00 (przyjmowanie grup, posiłek, integracja). O 15.00 – wspólnotowa Koronka do Bożego Miłosierdzia i świadectwo s. Anny Bałchan, zajmującej się kobietami ulicy w Katowicach.

O 16.15 z koncertem wystąpi zespół Anti Babylon System, po nim około 17.15, do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła wyruszy procesja. Tutaj o 18.00 będzie sprawowana Msza Święta.

Podczas spotkania każdy będzie się mógł także zapoznać z działalnością fundacji "Bliżej Młodych".

- Jednym z jej najważniejszych celów jest współorganizowanie - wraz z Diecezjalnym Centrum - Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 zarówno w wymiarze diecezjalnym, jak i krajowym - mówi Bożena Hajduk, rzecznik prasowy centrum. - W związku z tym podczas wielu imprez w naszej diecezji można już było nabyć pierniczki ŚDM oraz anioły, z których dochód przeznaczony jest właśnie na pokrycie kosztów organizacji tego święta młodych.

Nie jest to jednak jedyny cel tej fundacji. W swoich założeniach ma ona również wspieranie młodzieży m.in. poprzez stypendia, promocję zdrowego stylu życia, działalność za rzecz rodziny. Już dziś w wyniku jej działań jedna osoba odbywa staż, zdobywając w ten sposób przede wszystkim cenne doświadczenie zawodowe.

Każdy może wesprzeć działalność fundacji.

Kontakt:

Fundacja "Bliżej Młodych"

43-300 Bielsko- Biała

Ul. Wita Stwosza 35

Tel. 33 815 89 21, 532 001 011

e- mail: kontakt@blizejmlodych.pl

 

 

« 1 »