Nowy numer 39/2023 Archiwum

Czas dla sumienia


W Skoczowie trwa nowenna przygotowująca do uroczystości odpustowej na Kaplicówce, która odbędzie się 7 czerwca i będzie dziękczynieniem za 20. rocznicę kanonizacji świętego rodaka.


Dziewięciodniowe przygotowania adresowane do różnych grup wiernych dedykowane są różnym tematom. Dzień młodzieży (30 maja) z koncertem i świadectwami połączony został z prezentacją przygotowań do ŚDM. W kolejne dni: mężczyzn, dzieci, kapłanów, kobiet, rodziców – modlitwom w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła towarzyszyć będą przeznaczonne dla tych grup homilie. 
4 czerwca, w Boże Ciało, zaplanowany został Dzień Eucharystii i po sprawowanej na Kaplicówce o 9.00 Mszy św. wierni przejdą ulicami miasta w procesji do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a w sobotę 6 czerwca odbędzie się Dzień Sumienia.

Tego dnia o 10.15 w skoczowskim Teatrze Elektrycznym rozpocznie się sympozjum „Ludzie sumienia wczoraj i dziś”, podejmujące tematykę papieskiej homilii wygłoszonej na Kaplicówce. 
– Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i modlitwach, które poprzedzą odpust Sarkandrowski w niedzielę 7 czerwca, kiedy o 10.30 powitamy w kościele parafialnym wszystkich gości i wyruszymy do sanktuarium na Kaplicówce, gdzie o 11.00 rozpocznie się Msza św. z homilią, którą wygłosi kard. Stanisław Dziwisz – mówi ks. kan. Antoni Dewor, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy