Marsz w Oświęcimiu: Dobra Nowina i TGD!

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Oświęcimia w niedzielę 24 maja. Poprowadzi go Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, a gościem specjalnym spotkania będzie zespół TGD. Do 23 maja organizatorzy zapraszają także do udziału w akcji: "Pielucha dla Malucha".

Od czterech lat Oświęcim jest jednym z ponad 140 miast w Polsce, którego ulicami maszerują wszystkie pokolenia. W radosnym korowodzie spotkają się rodziny i osoby, dla których małżeństwo kobiety i mężczyzny, otwartych na każde rodzące się życie ludzkie jest świętością. W tym roku marsz przejdzie przez miasto w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

- Marsz nie jest manifestacją polityczną i nie jest manifestacją przeciw komukolwiek. Ma niezwykle radosny charakter dzięki swojej formie wypełnionej kolorowymi flagami, balonikami, okrzykami i śpiewem - informują organizatorzy. A jeszcze do soboty 23 maja zapraszają do udziału w akcji "Pielucha dla malucha". Jej celem jest zebranie jak największej ilości pieluszek na dzieci wychowywanych przez samotne mamy. Dary te można składać do koszy przygotowanych w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. - W ten sposób chcemy wesprzeć matki, które mimo wielorakich trudności wybrały życie – mówią organizatorzy marszu.

W tym roku marszowi towarzyszy hasło "Rodzina Szkołą Ewangelizacji". Poprowadzi go Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z ks. Przemysławem Sawą. Na oświęcimskim Rynku Głównym wspólnota zaprosi wszystkich do modlitwy o Ducha Świętego dla rodzin i całego miasta. Marsz zakończy się na terenie Zakładu Salezjańskiego, gdzie z koncertami ewangelizacyjnymi wystąpią: zespół "Tehillah (Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody) oraz TGD - najsłynniejszy w Polsce - ale i poza granicami naszego kraju - chór pop-gospel, wykonujący muzykę z przesłaniem chrześcijańskim

"Tehillah" - grupa muzyczna SECiM także zagra w Oświęcimiu   "Tehillah" - grupa muzyczna SECiM także zagra w Oświęcimiu
Urszula Rogólska /Foto Gość
To nie pierwsza ewangelizacja TGD i zespołu muzycznego SECIM. Razem głosili Dobrą Nowinę w Bielsku-Białej, podczas koncertu "Uwielbienie na Widoku". O tym wydarzeniu pisaliśmy w tekście: Tysiące sms-ów na koncercie TGD!.

Jak co roku, organizatorzy marszu podkreślają, że jego szczególnym patronem jest św. Jan Paweł II, który 20 lat temu odwiedził diecezję bielsko-żywiecką: - W "Evangelium Vitae" św. Jan Paweł II - Papież Rodziny i wielki obrońca życia pisał - "Potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i  wspólny wysiłek etyczny – by wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia". Zatroskany o Polskę, w czasie pielgrzymki do Skoczowa w 1995 roku, mówił, że ”Polska potrzebuje ludzi sumienia”. Nasz marsz jest odpowiedzą na papieskie wezwanie i manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Relacje z poprzednich Marszów dla Życia i Rodziny m.in. TUTAJ.

Program IV Marszu dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu:

13.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu,

14.00 – uwielbienie prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody (SECiM),

14.20 – przemarsz ulicami: Jagiełły, Zaborską, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, al. Tysiąclecia, Nojego, Dąbrowskiego, Pl. Kościuszki, Sienkiewicza, Mickiewicza

15.10 – wejście na Rynek Główny, orędzie ewangelizacyjne, modlitwa o Ducha Świętego dla rodzin i miasta),

15.40 – wymarsz do Zakładu Salezjańskiego,

16.00 – koncert ewangelizacyjny zespołu "Tehillah" Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody,

17.15-19.00 – koncert zespołu "TGD".

 

« 1 »