Bielsko-Żywiecki

Dobra Nowina na ulicy

Ewangelię według św. Marka będzie można usłyszeć w Czechowicach-Dziedzicach.

W najbliższy czwartek 21 maja o godz. 16.30 na placu Jana Pawła II rozpocznie się po raz pierwszy zorganizowany tutaj Maraton Biblijny. Ponad dwudziestu przedstawicieli różnych profesji, stanów i grup mieszkańców przeczyta całą Ewangelię według św. Marka. Lektorzy będą stawać przy mównicy zainstalowanej pod specjalnym namiotem, a dzięki urządzeniom nagłaśniającym będzie można usłyszeć czytane przez nich fragmenty w każdym miejscu placu, przy którym mieści się Urząd Miasta.

Maraton organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach przy współpracy z radiem diecezjalnym „Anioł Beskidów”, które wraz z „Gościem Bielsko-Żywieckim” objęło patronat medialny nad przedsięwzięciem. Głośne czytanie Ewangelii jest pokłosiem niedawno zakończonego Tygodnia Bibliotek. Ma na celu zwrócenie społecznej uwagi na zainteresowanie czytelnictwem oraz zachętę do zgłębiania tradycji biblijnej w świecie religii i kultury.

Wspólnemu czytaniu Ewangelii towarzyszyć będzie wystawa. Uczestnicy Maratonu będą mogli obejrzeć zarówno zabytkowe, jak i niezwykłe egzemplarze Pisma Świętego. Wśród tych ostatnich jest między innymi ręcznie przepisany egzemplarz Ewangelii według św. Marka. Tę niezwykłą księgę wykonali uczniowie i nauczyciele szkół prowadzonych w Bielsku-Białej przez zgromadzenie Córek Bożej Miłości. Siostry podarowały niezwykłą księgę redakcji radia „Anioł Beskidów”, które codziennie czyta i objaśnia Słowo Boże w audycjach modlitewnych i katechetycznych.

 

« 1 »