Nowy numer 22/2023 Archiwum

Pochwal się swoją rodziną!

Już za tydzień, w niedzielę 24 maja o 13.00, rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany tu po raz czwarty. Organizatorzy zapraszają, by wziąć w nim udział całymi rodzinami.

Pierwszym punktem programu oświęcimskiej manifestacji przywiązania do wartości rodziny i szacunku dla życia będzie Eucharystia sprawowana o 13.00 w sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Po modlitwie uwielbienia o 14.20 sprzed świątyni wyruszy marsz.

Jego uczestnicy przejdą ulicami: Jagiełły, Zaborską, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, aleją Tysiąclecia, Nojego, Dąbrowskiego, a następnie przez plac Kościuszki, ulicami Sienkiewicza i Mickiewicza na rynek, gdzie o 15.15 Szkoła Nowej Ewangelizacji „Cyryl i Metody” poprowadzi ewangelizację. O 15.40 zgromadzeni przejdą do Zakładu Salezjańskiego, gdzie rozpocznie się piknik rodzinny z koncertami ewangelizacyjnymi w wykonaniu SECiM i zespołu TGD (17.15). – Marsz jest okazją, by pokazać swoje poparcie dla rodziny i domagać się dla niej ochrony ze strony władz i prawa – a przy tym robić to w sposób radosny, świętując w niedzielne popołudnie wraz z najbliższymi – podkreślają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy