Bielsko-Żywiecki

Nie żyje ks. kanonik Piotr Kocur

Zmarł nagle, 10 maja, podczas pieszej pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Wiadomość o jego śmierci nadeszła 11 maja. Jeszcze nie ustalono, kiedy odbędzie pogrzeb. Na razie trwają procedury związane ze sprowadzeniem ciała z zagranicy.

Śp. ks. kanonik Piotr Kocur urodził się 1 lutego 1954 roku w Czechowicach-Dziedzicach, w parafii św. Barbary.

Święcenia kapłańskie otrzymał w 1981 roku. Jako wikariusz pracował najpierw w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach, potem w parafii św. Jadwigi w Rybniku, w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej i w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Od 1994 roku przez ponad 20 lat był proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie-Górnym Borze.

Tu wraz z parafianami budował życie wspólnoty parafialnej, która rozpoczynała dopiero swoje samodzielne istnienie. Był także budowniczym poświęconego w 2011 roku kościoła Matki Bożej Różańcowej.

Przez wiele lat angażował się w rozwój nowej ewangelizacji. Był inicjatorem powstania w 1996 r. skoczowskiej parafialnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Bogurodzicy, od 2012 roku noszącej nazwę: Parafialna Grupa Modlitewno-Ewangelizacyjna św. Bogurodzicy.

Często  był gościem organizowanych w całej Polsce sympozjów i wykładów, przestrzegając przed duchowymi zniewoleniami i zagrożeniami, m.in. ze strony okultyzmu.

Ks. kanonik Piotr Kocur posługiwał także jako egzorcysta.

Kilka miesięcy temu biskup Roman Pindel mianował go proboszczem parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Odszedł w wieku 61 lat i w 34. roku kapłaństwa. Camino - droga do św. Jakuba Apostoła Starszego, która dla pielgrzymujących jest pomocą w doskonaleniu duchowym i daje siły do lepszego dalszego życia, dla niego niespodziewanie okazała się drogą do Pana...

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

« 1 »