Nowy numer 08/2024 Archiwum

Filmowe rekolekcje na Złotych Łanach

Od piątku do niedzieli – w bielskim kościele św. Józefa na Złotych Łanach – będzie można zobaczyć trzy słynne filmy o tym, co najważniejsze: "Największy z cudów", "Ostatnie wezwanie" i "Ja Jestem".

Benon Wylegała, mieszkający w Bielsku-Białej inicjator powstałego w listopadzie 2013 r. Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego, gościł już w parafiach i wspólnotach całego kraju, by ewangelizować poprzez obraz. Uczestnicy organizowanych przez niego spotkań, mają okazję zobaczyć na dużym ekranie filmy polskich i zagranicznych autorów opowiadające o najważniejszych w życiu człowieka wartościach.

Także co miesiąc, w bielskim kościele św. Andrzeja Boboli Filmowy Ruch Ewangelizacyjny prezentuje filmy, które rzadko (lub przez krótki czas) można oglądać w polskich kinach.

FRE zagości z filmowymi rekolekcjami ewangelizacyjnymi również w Bielsku-Białej - na Złotych Łanach: od 24 kwietnia (piątek) do 26 kwietnia (niedziela). Wstęp wolny dla wszystkich! Spotkania będą się odbywać każdego dnia o 19.00.

Na początek, 24 kwietnia – "Największy z cudów" - animowany film o Mszy Świętej. Trwający 70 minut film pełnometrażowy wyprodukowali twórcy takich obrazów jak “Epoka lodowcowa” czy “Cristiada”. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej - trafiają tu z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich.

Filmowe rekolekcje odbędą się po raz pierwszy w kościele św. Józefa na Złotych Łanach   Filmowe rekolekcje odbędą się po raz pierwszy w kościele św. Józefa na Złotych Łanach
Urszula Rogólska /Foto Gość
Dla całej trójki Msza Święta nie jest niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cud, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Mszy Świętej, zmieni ich życie na zawsze.

Z kolei w sobotę 25 kwietnia – film dokumentalny "Ostatnie wezwanie" Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego. To świadectwa osób, które przeżyły głęboką przemianę duchową pod wpływem pielgrzymki i modlitwy w Medjugorje. Film nie jest głosem w dyskusji na temat nie uznanych dotąd przez Kościół objawień, ale świadectwem duchowych darów, jakie stają się udziałem przybywających tu ludzi.

Na finał, w niedzielę 26 kwietnia: "Ja Jestem" - kolejny film Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego, który jest owocem gigantycznej pracy producenckiej. Opowiada o największym z darów, jaki Bóg zostawił ludziom – żywym i realnie działającym Jezusie Chrystusie w Najświętszym Sakramencie. Zdjęcia kręcono w wielu miejscach świata: w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i Europie; m.in w Jerozolimie i Sokółce. Wśród rozmówców autorów filmu są kapłani, siostry zakonne, świeccy.

Wszystkim pokazom będzie towarzyszyło słowo wprowadzające i modlitwa. W drugim dniu, uczestnicy rekolekcji odmówią Akt Oddania się Matce Bożej w Macierzyńską Niewolę Miłości. Niedzielne spotkanie zakończy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W imieniu organizatorów - zapraszamy!

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy