Nowy numer 15/2024 Archiwum

Trwa Tydzień Biblijny w Milówce

Od niedzielnego koncertu chóru rozpoczął się organizowany z rozmachem Tydzień Biblijny w Milówce. W kościele Wniebowzięcia NMP od 19 do 26 kwietnia odbywa się cykl spotkań przygotowanych przez różne grupy tej parafii.

W ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego organizatorzy codziennie zapraszają w godzinach wieczornych na inne spotkanie, a przez cały tydzień można też zaopatrywać się w wydawnictwa biblijne.

Oprócz stoiska biblijnego codziennie działać będzie także duchowa apteczka, czyli skarbnica słowa Bożego - wybrane z Pisma Świętego fragmenty, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą, by je rozważyć i odnieść do własnego życia.

- Tydzień Biblijny, trzeci w naszej parafii, rozpoczęliśmy 19 kwietnia koncertem Chóru Milowieckiego wysławiającym Miłosierdzie Boże. W następnych dniach, sięgając do Pisma Świętego, będziemy rozważać warunki dobrej spowiedzi. Dlatego w poniedziałek dzieci ze Szkoły Podstawowej w Milówce przedstawiły scenki teatralne dotyczące rachunku sumienia, opierając się na zapisanych w Księdze Wyjścia 10 Bożych Przykazaniach - mówią organizatorzy.

We wtorek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre podejmie temat drugiego warunku: żalu za grzechy. W środę Róże Różańcowe, czytając Księgę proroka Jonasza opisującą poprawę mieszkańców Niniwy, będą zgłębiać trzeci warunek: mocne postanowienie poprawy. W tym samym dniu, po Mszy świętej o 18.45, organizatorzy zapraszają do wysłuchania świadectwa życia osoby, która przeżyła nawrócenie.

W czwartek Domowy Kościół przedstawi czwarty warunek: szczerą spowiedź świętą. Piątek będzie dniem poświęconym uwielbieniu Pana Jezusa Eucharystycznego, które poprowadzi schola parafialna podczas adoracji.

- Będziemy rozważać miłosierne czyny Zbawiciela i dziękować Mu za nie śpiewem i modlitwą. W sobotę Ruch Czystych Serc zaprasza na przedstawienie teatralne, podczas którego wystawi mistyczną wizję Cataliny Rivas dotyczącą Mszy świętej. Na zakończenie Tygodnia Biblijnego, 26 kwietnia, parafianie z Milówki zaprezentują fragmenty Pisma Świętego dotyczące zadośćuczynienia Panu Bogu i bliźniemu – jako piątego warunku dobrej spowiedzi świętej, świadczącego o zmianie, która się w nas dokonuje - tłumaczą.

Posługując się różnymi formami wyrazu artystycznego, chcemy pogłębić rozumienie sakramentu pokuty i pojednania, opierając się przy tym na Piśmie Świętym - podkreślają organizatorzy, zapraszając do wspólnej modlitwy, słuchania i czytania...

Kolejne wieczory biblijne poprowadzą:

- Chór Milowiecki (19 kwietnia o 18.45 - koncert "Miłosierdzie Pańskie na wieki wychwalać będę");

- dzieci (20 kwietnia o 18.45 - o rachunku sumienia);

- wspólnota rodzin Mamre (21 kwietnia o 18.45 - o żalu za grzechy);

- Róże różańcowe (22 kwietnia o 17.00 - o mocnym postanowieniu poprawy);

- rodziny Domowego Kościoła (23 kwietnia o 18.45 - o szczerej spowiedzi);

- schola (24 kwietnia o 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu);

- członkowie Ruchu Czystych Serc (25 kwietnia o 19.30 - o Eucharystii);

- wszyscy chętni parafianie (26 kwietnia kwietnia o 17.00 - o zadośćuczynieniu Bogu i bliźniemu).

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy