Nowy numer 25/2018 Archiwum

Woda z Żywca dla Sudanu

Tydzień Miłosierdzia czyli zamiana śmieci na studnię.

Przez cały Tydzień Miłosierdzia - od 13 do 20 kwietnia - przed kościołem św. Floriana w Żywcu Zabłociu będzie stał kontener na makulaturę. Wierni mogą przynieść tutaj każdą ilość papieru i tektury, którą przyjmie skup surowców wtórnych. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane do Sudanu na budowę studni.

Akcję zbiórki makulatury na rzecz wsparcia ubogich chrześcijan w Sudanie Południowym rozpoczęto w 2011 roku. W diecezji bielsko-żywieckiej tego rodzaju zbiórki przeprowadzano już wcześniej, głównie w Bielsku-Białej. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wiernych.

Akcję koordynują prowadzący misje w Sudanie Południowym księża salezjanie. Koszt budowy jednej studni, to około 15 tysięcy dolarów. Na jego pokrycie trzeba około 200 ton makulatury. Jeden kontener jest więc kroplą w morzu potrzeb, ale tylko w ten sposób można uzbierać środki na pomoc dla naszych braci w wierze. Teoretycznie oblicza się, że jeden kilogram makulatury wart jest tyle samo, co 75 litrów wody w Sudanie Południowym.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma