Reklama

Caritas prosi o krew

Tydzień Miłosierdzia jest nie tylko czasem pomocy, ale też ratowania zdrowia i życia.

W Tygodniu Miłosierdzia Caritas Bielsko-Żywiecka przypomina o kampanii społecznej „Podaruj Kroplę Miłości” i apeluje do wiernych o włączenie się w akcję honorowego krwiodawstwa.

Caritas nie organizuje w tym czasie dodatkowych zbiórek krwi, ale namawia chętnych do włączenia się w tę akcję o odwiedzenie jednego z wybranych miejsc na terenie diecezji, gdzie można oddać krew. Są to następujące punkty krwiodawstwa:
- w Bielsku-Białej: Szpital Ogólny im. dr. Edmunda Wojtyły (ul. Wyspiańskiego 21), w godz. 7.00-14.00,
- w Cieszynie: Szpital Śląski (ul. Bielska 4), w godz. 7.00-10.00,
- w Żywcu: NZOZ Zdrowie (al. Piłsudskiego 50), w środę i piątek w godz. 7.30-12.00,
- w Oświęcimiu: Szpital Powiatowy (ul. Wysokie Brzegi 4) w godz. 7.00-12.00.

Podaruj Kroplę Miłości, to kampania społeczna Caritas, która ma na celu promowanie i zachęcanie społeczeństwa do honorowego krwiodawstwa w Polsce. Zainicjowana została podczas Światowego Dnia Chorego w 2012 roku i prowadzona jest nieprzerwanie przez wszystkie Caritas w Polsce.

- Honorowe krwiodawstwo jest powszechnie znane w naszym kraju, niemniej jednak wymaga ono nieustannej promocji - uważa ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas Bielsko-Żywieckiej. - Często nie zdajemy sobie sprawy, ze ten nasz mały gest jest dla kogoś wielkim darem, darem wiary w drugiego człowieka, darem nadziei na wyleczenie, darem bezinteresownej miłości bliźniego.

W niedzielę 12 kwietnia rozpoczął się w Kościele Katolickim 71. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem „Caritas dla rodziny”. Będzie on okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych.

Od 2013 r. Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w polskim Kościele w Niedzielę Bożego Miłosierdzia i trwa przez kolejne dni. Wcześniej obchodzony był on w pierwszym tygodniu października. Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczęła się 23 lutego 1937 r., kiedy podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia.

W diecezji bielsko-żywieckiej główne obchody Tygodnia Miłosierdzia odbędą się w poniedziałek 13 kwietnia. O godz. 16.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej rozpocznie się Msza św. w intencji pracowników, wolontariuszy Caritas, Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas. Modlitwie będzie przewodniczyły biskup pomocniczy Piotr Greger. Po Mszy św. doświadczeniami dotyczącymi działalności Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas w Archidiecezji Katowickiej podzieli się z zebranymi ks. Tomasz Nowak, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.

« 1 »