Nowy numer 08/2024 Archiwum

Jezus żyje! Idźmy za Nim przez Beskidy!

Radość z odkrywanego na nowo pustego grobu Pana prowadzi nas dzisiaj do odkrycia, że żywy Jezus Chrystus jest z nami. Idziemy z nadzieją po beskidzkiej ziemi, zapraszając Go do przeżycia ważnych wydarzeń, które nas czekają.

Jezus zmartwychwstał! Prawdziwe zmartwychwstał! - odpowiadamy sobie nawzajem w wielkanocnym pozdrowieniu.

W tegorocznych życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego biskup Roman Pindel napisał do wiernych diecezji bielsko-żywieckiej:

"Z okazji Świat Paschalnych dzielę się radością z obecności pośród nas Chrystusa Zmartwychwstałego. Życzę mocy wiary - owocującej modlitwą, odwagi miłosierdzia - pomnażającej miłość bliźniego oraz twórczej współpracy z Duchem Świętym, który buduje i ożywia Wspólnotę Kościoła".

Odpowiadając na te życzenia, pragniemy wraz z wielkanocnymi życzeniami Bożego błogosławieństwa zaprosić do wędrowania śladami Zmartwychwstałego przez to wszystko, czym będziemy żyć w najbliższym czasie jako Kościół lokalny.

Już za kilka tygodni będziemy dziękować za dar, jakim była 20 lat temu obecność św. Jana Pawła II na beskidzkiej ziemi i wspólna modlitwa podczas Eucharystii na Kaplicówce. O tym przypomni ks. kan. Antoni Dewor, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, na terenie której znajduje się Kaplicówka.

Irena Papla z Bielska-Białej Lipnika, współorganizatorka trzeciej pieszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, zaprasza nas do zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu i do wspólnego pielgrzymowania, które zakończy się 3 maja w łagiewnickim sanktuarium.

Jadwiga Klimonda z Radziechów, prezes stowarzyszenia "Dzieci Serc", któremu patronuje sługa Boży Michał Tomaszek z Łękawicy, zachęci do wędrowania śladami Zmartwychwstałego podczas przygotowań do beatyfikacji rodaka z Żywiecczyzny.

O tym, byśmy zawsze otwierali się na dar Bożego słowa, mówi przekonany o Jego mocy poeta z Rudzicy - Juliusz Wątroba.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy