Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Czas podążania za Jezusem

Bp Roman Pindel wzywa diecezjan do prawdziwego naśladowania Zbawiciela.

- Życzę każdemu właściwego podążania za Jezusem do Zmartwychwstania, a wcześniej do coraz ściślejszego upodobnienia do Drogi Jezusa - mówi ordynariusz bielsko-żywiecki w orędziu na tegoroczną Uroczystość Wielkanocną.
Ksiądz biskup przypomina, że Zmartwychwstanie, to inaczej przejście Jezusa z tego świata do Ojca.
- To nasza nadzieja - zaznacza i jako przykład stawia wiernym sylwetkę św. Piotra, który podczas Ostatniej Wieczerzy, nie jest jeszcze gotowy, aby dosłownie naśladować Chrystusa w Jego drodze. Przyjdzie jednak odpowiednia chwila, kiedy będzie mocy wiarą w łaskę Bożą. I ta siła dopiero pozwoli mu właściwie naśladować Chrystusa.
Zobacz film z Orędziem Wielkanocnym bp. Romana Pindla:

Bp Roman PIndel: Orędzie Wielkanocne 2015
AUTOR

Orędzie Wielkanocne bp. Romana Pindla zostało zarejestrowane w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej.
W Wielki Czwartek bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Krzyżma św. oraz Mszy Wieczerzy Pańskiej w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Tutaj również przewodniczy uroczystościom Wigilii Paschalnej. Na Liturgię Wielkiego Piątku udał się do konkatedry w Żywcu, gdzie odprawia także Mszę św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 12.30. Pozostałym nabożeństwom w katedrze i konkatedrze przewodniczy biskup pomocniczy Piotr Greger. Biskup senior Tadeusz Rakoczy w tym roku przewodniczy uroczystościom Triduum Paschalnego w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, transmitowanych na żywo na fali radia diecezjalnego „Anioł Beskidów’.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy