Nowy numer 42/2020 Archiwum

Potrzebna krew dla Mateusza!

- Każdy, kto odda krew, może pomóc uratować życie 19-letniego Mateusza z Roczyn - mówi ks. Tomasz Niedziela, szef diecezjalnego Centrum Wolontariatu Caritas i zarazem wikariusz parafii św. Urbana w Roczynach.

- W związku z nagłą i ciężką chorobą Mateusza, 19-letniego parafianina, zwracamy się z apelem o pomoc w postaci krwi. Obecnie Mateusz jest poddawany terapii, po której konieczne będzie przetoczenie krwi. To dla niego szansa na uratowanie życia - apeluje ks. Tomasz Niedziela. Mateusz przebywa na Oddziale Hematologicznym w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie.

Specjalną akcję oddawania krwi dla Mateusza przygotowano już w parafii w Roczynach, jednak krew można dla niego oddać, zgłaszając się w dowolnym w dowolnym punkcie krwiodawstwa.

- Mateusz ma grupę krwi 0 Rh+, ale krew może oddać każdy, bez względu na grupę. W banku krwi obowiązuje bowiem zamienność grup i osoba obdarowana ma pierwszeństwo w otrzymaniu krwi - tłumaczy ks. Tomasz.

W przeprowadzanym przed oddaniem krwi wywiadzie wystarczy podać imię i nazwisko potrzebującego oraz wskazać szpital, w którym się znajduje. Oto potrzebne dane:

Mateusz Babik, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama