Nowy numer 42/2020 Archiwum

Siedem konfesjonałów

Ta noc będzie dla ciebie. A smartfon pomoże ci się przygotować do spowiedzi. Diecezja bielsko-żywiecka po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję Noc Konfesjonałów.

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę w siedmiu kościołach Podbeskidzia będzie można, jak Nikodem, spotkać się z Jezusem, by wybielić swoją szatę we Krwi Baranka. Przymiarką do tego przedsięwzięcia była podjęta trzy tygodnie wcześniej akcja "24 godziny dla Pana". Wówczas - przy okazji peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży - trwającą blisko dobę adorację Eucharystyczną połączoną z dyżurem w konfesjonale zorganizowano w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Tym razem inicjatywa ma znacznie szerszy zasięg.
- W każdej świątyni będzie równocześnie pełnić posługę dwóch lub trzech księży - wyjaśnia biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger. - Ja sam z moim księdzem sekretarzem po liturgii Wielkiego Piątku, której przewodniczę w bielskiej katedrze św. Mikołaja, pojadę do kościoła Opatrzności Bożej w Białej. Tutaj pójdę "na pierwszy ogień" i będę spowiadał do 22.30.
Bp Greger będzie również pomagał księżom spowiadającym w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Posłuchaj:

Inicjatywę Nocy Konfesjonałów podjęli duszpasterze w następujących świątyniach diecezji bielsko-żywieckiej:
kościół Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej (pl. Opatrzności Bożej 19) w godz.: 20.30-6.00,
kościół św. Macieja w Andrychowie (Rynek 37) w godz.: 21.00-4.00,
kościół św. Stanisława BM w Andrychowie (ul. Starowiejska 30) w godz.: 21.00-24.00
kościół św. Klemensa w Ustroniu (ul. Daszyńskiego 15) w godz.: 19.00-24.00
kościół św. Floriana w Żywcu Zabłociu (ul. Browarna 3) w godz.: 22.00-7.00
kościół św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach (ul. Mickiewicza 4) w godz.: 20.30-6.00
kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu (pl. św. Maksymiliana 2), w godz.: 21.00-6.00

Siedem konfesjonałów   Noc Konfesjonałów jest dla tych, którzy nie mają czasu na spowiedź w ciągu dnia ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Noc Konfesjonałów zorganizowano po raz pierwszy w roku 2010 w diecezji szczecińsko-kamieńskiej dla upamiętnienia 5. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. W ciągu następnych lat w inicjatywę włączały się kolejne lokalne Kościoły. Tym razem Noc Konfesjonałów odbywa się już w 11 diecezjach w całej Polsce. Inicjatywa dysponuje własną stroną internetową nockonfesjonalow.pl. Można tutaj znaleźć adresy wszystkich świątyń, włączających się w akcję, jak również materiały, służące wiernym pomocą w przygotowaniu do sakramentu pojednania, także w formie aplikacji na smartfony i tablety.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama