Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ta niedziela będzie dla was!

Jak co roku, w Niedzielę Palmową młodzi ludzie na całym świecie będą przeżywać Światowy Dzień Młodzieży ze swoimi biskupami w Kościołach lokalnych. W Bielsku-Białej spotkanie odbędzie się w katedrze św. Mikołaja.

Jeszcze niedawno znaki Światowych Dni Młodzieży wędrowały po naszej diecezji. W Niedzielę Palmową każdy będzie mógł podziękować Panu Bogu za ten wyjątkowy czas.

- Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pozostało niecałe 500 dni. Przygotowania w parafiach, prace wszystkich zaangażowanych wolontariuszy i duszpasterzy w wielu parafiach nabierają tempa, za co już teraz dziękuję - napisał biskup Roman Pindel w specjalnym zaproszeniu na święto młodych w bielskiej katedrze.

- Aby umocnić się i zjednoczyć się we wspólnych wysiłkach, które prowadza nas na spotkanie z Papieżem Franciszkiem zapraszam Was serdecznie na spotkanie młodych do katedry w Bielsku-Białej, w Niedzielę Palmową.

Młodzi z Rajczy podczas tegorocznej peregrynacji znaków ŚDM   Młodzi z Rajczy podczas tegorocznej peregrynacji znaków ŚDM
Urszula Rogólska /Foto Gość
Jak dodaje ksiądz biskup: - Mając świeżo w pamięci pielgrzymowanie krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani po naszej diecezji, chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za ten czas łaski i prosić o pogłębienie owoców tego nawiedzenia. Przewodnikiem naszego spotkania w katedrze świętego Mikołaja będzie drugie z błogosławieństw: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8). To właśnie czyste serce jest wewnętrznym "kompasem", którym kierujemy się w poszukiwaniu szczęścia.

Spotkanie rozpocznie się w Niedzielę Palmową, 29 marca o godz. 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd jego uczestnicy przejdą w uroczystej procesji do katedry na Eucharystię. Ksiądz biskup zachęca by zabrać gałązki palmowe.

- W czasie Mszy świętej chcemy wesprzeć naszą ofiarą młodzież ze Wschodu, by umożliwić jej przybycie na spotkanie do naszej diecezji i do Krakowa. Niech to będzie konkretny uczynek miłosierdzia wobec naszych braci i wyraz naszej jałmużny postnej - podkreśla także ksiądz biskup.

Relację i galerie zdjęć z zeszłorocznego świętowania młodych naszej diecezji można obejrzeć TUTAJ.

W zeszłym roku młodzi nieśli replikę krzyża ŚDM do katedry, w tym - witali już oryginał   W zeszłym roku młodzi nieśli replikę krzyża ŚDM do katedry, w tym - witali już oryginał
Urszula Rogólska /Foto Gość
Księża biskupi i duszpasterze młodych będą świetować razem z nimi   Księża biskupi i duszpasterze młodych będą świetować razem z nimi
Urszula Rogólska /Foto Gość

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama