Reklama

"24 godziny dla Pana" w bielskiej katedrze

W katedrze św. Mikołaja przez całą dobę 13 i 14 marca będzie można adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać z sakramentu pokuty i pomodlić się przed znakami Światowych Dni Młodzieży.

"Bóg bogaty w miłosierdzie" - te słowa z Listu do Efezjan (Ef 2,4), towarzyszą inicjatywie "24 godziny dla Pana". To pomysł, który zaproponowała diecezjom na całym świecie Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

W naszej diecezji akcja "24 godziny dla Pana" łączy się z peregrynacją znaków Światowych Dni Młodzieży w Bielsku-Białej - krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Rozpocznie ją więc Droga Krzyżowa ze znakami ŚDM ulicami Bielska-Białej, która wyruszy w piątek 13 marca o 18.15 sprzed kościoła św. Józefa na Złotych Łanach i przejdzie do katedry św. Mikołaja.

W katedrze o 21.00 bp Roman Pindel będzie przewodniczył Eucharystii, a po Mszy św. będzie można adorować Najświętszy Sakrament i skorzystać z sakramentu pokuty aż do 18.30 następnego dnia.

Znaki ŚDM będa towarzyszyć spotkaniu z miłosiernym Bogiem w katedrze   Znaki ŚDM będa towarzyszyć spotkaniu z miłosiernym Bogiem w katedrze
Urszula Rogólska /Foto Gość
Oto szczegółowy program peregrynacji znaków ŚDM i inicjatywy "24 godziny dla Pana":

Piątek, 13 marca

- 18.00 - przywitanie znaków ŚDM - kościół św. Józefa (os. Złote Łany)

- 18.15 - Droga Krzyżowa ulicami miasta: Tuwima, Broniewskiego, PCK, 1 Maja, Zamkowa, Wzgórze, Rynek, Cieszyńska, pl. św. Mikołaja

- 21.00 - Msza święta pod przewodnictwem bp. Romana Pindla - katedra św. Mikołaja

- 22.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji oraz możliwości skorzystania z sakramentu pokuty do 18.30 w sobotę

- 23.00 - czuwanie przy znakach ŚDM (harcerze)

- 00.00 - czuwanie nocne z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty

Sobota, 14 marca

- 7.00 - Msza święta z udziałem młodzieży z dekanatu Bielsko-Biała I

- 8.00 - Msza święta z udziałem młodzieży z dekanatu Bielsko-Biała II

- 9.00 - Msza święta z udziałem młodzieży z dekanatu Bielsko-Biała III

- 10.00 - nabożeństwo pożegnania znaków ŚDM

- 10.30 - wyjazd znaków ŚDM do Czechowic-Dziedzic, a do 18.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

« 1 »