Nowy numer 41/2019 Archiwum

Panie z przeszłości

Wystawą starych fotografii Lipowa uczci Dzień Kobiet.

Przez cały tydzień, od 9 do 13 marca, w godzinach otwarcia Urzędu Gminy w Lipowej, a więc od 7.00 do 15.00, będzie można oglądać wystawę fotograficzną, dedykowaną mieszkankom tego malowniczego zakątka Żywiecczyzny.

Wystawa jest niewielka. Obejmuje zaledwie dwadzieścia, czarno-białych bądź w tonacji sepii, leciwych fotografii, ukazujących lipowianki w różnym wieku i w różnych okolicznościach życia. Najstarsze zdjęcie wykonano jeszcze przed II wojną światową. „Najświeższe” pochodzą z lat 70. Część fotografii to ujęcia pozowane - albo w atelier fotograficznym, albo na miejscu, gdzie zwykły płot staje się tłem, jak choćby w przypadku zdjęcia trójki dziewcząt w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Są zdjęcia, których autorzy uchwycili panie podczas zwykłych zajęć, najczęściej gospodarskich.

Panie z przeszłości   Wystawę można oglądać w lipowskim Urzędzie Gminy Archiwum UG Lipowa Obok portretów można zobaczyć kobiety z dziećmi, z mężami, na podwórku, uśmiechnięte, zamyślone, smutne, jak w życiu. Każde zdjęcie ma swoją historię, podobnie jak postaci na nim uwiecznione.
Fotografie na wystawę przekazali sami mieszkańcy gminy. A twórcy wystawy zachęcają do jej obejrzenia i skorzystania z możliwości rozpoznania swoich bliskich. Wystawę zorganizowano jako ciekawy sposób na obchody Dnia Kobiet.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL