Nowy numer 20/2024 Archiwum

Oświęcim i Caritas - dla Ukrainy

Oświęcim i Sambor na Ukrainie to miasta partnerskie. Sambor to dziś także miejsce pobytu licznych przesiedleńców z Krymu, Ługańska i Doniecka, którym trzeba wsparcia. Dlatego oświęcimianie chcą ruszyć z pomocą dla przyjaciół.

Miasto Oświęcim i Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej  wspólnie organizują dla nich zbiórkę rzeczową w postaci odzieży zimowej, obuwia, bielizny, środków czystości, środków higieny osobistej, koców, karimat, śpiworów oraz zbiórki pieniężnej na zakup potrzebnych artykułów.

Dary rzeczowe zbierane będą w oświęcimskich parafiach w piątek i sobotę 6 i 7 marca. - Apelujemy, żeby przekazywać nową odzież i nie traktować tej zbiórki jako okazji do pozbycia się starych ubrań - proszą organizatorzy.

W niedzielę 8 marca  przy kościołach Oświęcimia została przeprowadzona kwesta pieniężna na zakup potrzebnej pomocy. Urząd Miasta Oświęcim zapewnia pokrycie kosztów transportu zebranych darów do partnerskiego miasta na Ukrainie.

- Liczymy na poparcie tej akcji, która w piękny sposób ukazuje, że Oświęcim i Sambor nie są miastami partnerskimi tylko „na papierze”, ale mieszkańcy Sambora mogą liczyć na konkretną pomoc w tych trudnych i dramatycznych okolicznościach, jakimi są działania wojenne na Ukrainie - podkreśla ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Do 11 marca można też wspierać tę akcję pomocy dla Ukrainy wpłatami na konto:

Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej”

Millennium Bank 75 1160 2202 0000 0002 7294 7269  - z dopiskiem „Sambor”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy