Nowy numer 48/2023 Archiwum

Cieszynianka źródłem informacji

Choć funkcję objęła kilka dni temu, przed jej zespołem już niedługo jedno z największych wyzwań przed Światowymi Dniami Młodzieży w naszej diecezji.

Bożena Hajduk, studentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach, rodem z Cieszyna, została mianowana rzecznikiem prasowym Diecezjalnego Centrum ŚDM. Razem z Krzysztofem Micorem pokieruje sekcją komunikacji odpowiedzialnej za kontakty z mediami, a także internetowe relacje ze wszystkich wydarzeń, jakie towarzyszą przygotowaniom naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Przed zespołem już w najbliższych dniach jedno z najważniejszych zadań - w sobotę 28 lutego w Skoczowie rozpocznie się peregrynacja znaków ŚDM - Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, podarowanych młodym całego świata przez papieża Jana Pawła II. Reporterzy-wolontariusze będą relacjonować wydarzenia peregrynacji na bieżąco.

Krzyż i ikona odwiedzą 15 miejscowości naszej diecezji. W każdej będą gościć przez dobę.

- Światowe Dni Młodzieży, to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, także dla naszej diecezji, która w lipcu 2016 roku będzie gościć młodych z wielu krajów przed spotkaniem w Krakowie - mówi Bożena Hajduk. - Spraw organizacyjnych nie dałoby się jednak ogarnąć, gdybyśmy zapomnieli o najważniejszym i oderwali się od źródła: od Jezusa, który jest jedynym celem spotkania. Dlatego tak bardzo już czekamy na przybycie do naszej diecezji tych szczególnych znaków ŚDM. To przy nich sam na sam, każdy z nas będzie miał szansę spotkać się z Jezusem, który umarł, zmartwychwstał i żyje, a jednocześnie w Nim zjednoczyć się z mieszkańcami całej ziemi, którzy przy tym krzyżu prosili Pana Boga w swoich najtrudniejszych sprawach, dziękowali Mu, uwielbiali Go – dodaje Bożena, która osobiście z krzyżem i ikoną spotkała się już dwukrotnie - w 2009 roku w Bielsku-Białej, kiedy odwiedziły naszą diecezję przez ŚDM w Madrycie i... w Niedzielę Palmową ubiegłego roku w Rzymie, kiedy to razem z przedstawicielami młodych z całej Polski odbierała znaki ŚDM z rąk młodzieży brazylijskiej - poprzednich gospodarzy spotkania młodych z papieżem.

Krzyż ŚDM pielgrzymuje po świecie od 1984 roku. Ikona dołączyła do niego w roku 2000.

Sekcja komunikacji zaprasza do swojego grona wszystkich młodych, którzy chcieliby dołączyć do grona reporterów-wolontariuszy relacjonujących spotkania peregrynacji. Szczegóły na www.mlodzi.diecezja.bielsko.pl oraz na facebookowym fanpage’u bielsko-żywieckiego centrum ŚDM.

- Zapraszamy, by rejestrować się właśnie przez naszą stronę internetową. W zakładce "Kontakt" należy wybrać kolejną: "Twórz z nami Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016" i odnaleźć sekcję komunikacji - dodaje rzecznik prasowy.

O przygotowaniach do peregrynacji znaków ŚDM będzie można przeczytać w 8 numerze papierowego „Gościa” bielsko-żywieckiego. Bieżące informacje będziemy także zamieszczać w wydaniu internetowym.

Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani w diecezji bielsko-żywieckiej

28 lutego (sobota) – Skoczów, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

1 marca (niedziela) – Strumień,

2 marca (poniedziałek) – Cieszyn, parafia św. Marii Magdaleny,

3 marca (wtorek) – Ustroń, parafia św. Klemensa,

4 marca (środa) – Koniaków,

5 marca (czwartek) – Rajcza,

6 marca (piątek) – Żywiec, parafia Narodzenia NMP (Droga Krzyżowa ulicami miasta),

7 marca (sobota) – Szczyrk, parafia  św. Apostołów Piotra i Pawła,

8 marca (niedziela) – Andrychów, parafia św. Stanisława BM,

9 marca (poniedziałek) – Kęty, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa,

10 marca (wtorek) – Oświęcim, parafia  św. Maksymiliana,

11 marca (środa) – Jawiszowice-Osiedle Brzeszcze, parafia Matki Bożej Bolesnej,

12 marca (czwartek) – Wilamowice,

13 marca (piątek) – Bielsko-Biała, parafia św. Mikołaja (Droga Krzyżowa ulicami miasta),

14 marca (sobota) – Czechowice-Dziedzice, parafia św. Barbary.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy