Nowy numer 15/2024 Archiwum

Niedziela DRWaL-owych rodzin

Macie gromadkę dzieci, albo chcielibyście wiedzieć, jak to jest, kiedy się ją ma? W Komorowicach odbędzie się trzecie już spotkanie duszpasterstwa rodzin wielodzietnych.

Pierwszy raz rodziny, w których wychowuje się trójka albo i więcej dzieci, a także te małżeństwa, które są otwarte na dar życia i chcą przyjąć taką gromadkę dzieci, jaką obdarzy je Pan Bóg, spotkały się w Niedzielę Świętej Rodziny 28 grudnia ub. r.

Bielszczanie Małgorzata i Roman Bieliccy, rodzice ósemki dzieci, którzy zainicjowali ideę DRWaL-a - Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych, zaproponowali wówczas, by DRWaL-owe rodziny spotykały się regularnie, w trzecie niedziele miesiąca. Tak też się stało.

Kolejne już spotkanie Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych z całego terenu diecezji bielsko-żywieckiej odbędzie się w niedzielę 15 lutego w bielskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Rozpocznie je Msza św. o godz. 10.30, a następnie rodziny spotkają się w domu parafialnym. Temat spotkania - "Nawiedzenie św. Elżbiety - rodzino wspomagaj innych".

Małgorzata i Roman Bieliccy, rodzice ósemki dzieci zainicjowali spotkania DRWaL-a w naszej diecezji   Małgorzata i Roman Bieliccy, rodzice ósemki dzieci zainicjowali spotkania DRWaL-a w naszej diecezji
Urszula Rogólska /Foto Gość
Jak podkreślają Małgorzata i Roman Bielicy, o DRWaL-u myśleli już dawno. Razem z ks. Tomaszem Gorczyńskim diecezjalnym duszpasterzem rodzin i doradcami rodzin, bardzo chcieli stworzyć możliwość spotkań wszystkim małżeństwom, które wychowują trójkę i więcej dzieci, a także zachęcić do otwarcia na przyjęcie nowego życia te małżeństwa, które z różnych powodów obawiają się wielodzietności. Duszpasterstwo pracuje także nad programem, który w wieloraki sposób będzie wspierał rodziny wielodzietne.

Na spotkania do Komorowic zaproszone są więc wszystkie rodziny, także te mniej liczne - bo każda z nich może dołączyć do grona DRWaL-a.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy