Nowy numer 42/2021 Archiwum

Politycy przy opłatku

W środę 28 stycznia o 17.00 Mszą św. w kościele NSPJ w Bielsku-Białej rozpocznie się doroczne spotkanie opłatkowe dla samorządowców i parlamentarzystów naszej diecezji.

Zaprasza na nie ks. dr Marek Studenski, nowy diecezjalny duszpasterz środowisk samorządowych. Mszę św. dla samorządowców sprawować będzie biskup Roman Pindel.

- Chciałbym, aby spotkania osób odpowiedzialnych za kształt życia społecznego w naszej diecezji na tym świątecznym i noworocznym się nie kończyły - mówi ks. Studenski. - Chcemy dać wsparcie duchowe osobom, które pełnią ważne funkcje społeczne, a także istotny instrument działania w postaci nauczania społecznego Kościoła. Zdajemy sobie sprawę, że są to osoby mocno obciążone czasowo z powodu pełnionych funkcji, jednak spróbujemy zaproponować takie formy pracy duszpasterstwa, które będą dostosowane do możliwości samorządowców.

Wśród pierwszych propozycji duszpasterstwa 14 kwietnia o 17.00 będzie spotkanie z ks. dr. Tomaszem Jaklewiczem, redaktorem "Gościa Niedzielnego", który wygłosi wykład: „Polityk w mediach”.

Od 26 do 28 czerwca zaplanowane są też rekolekcje zamknięte dla parlamentarzystów i samorządowców, które ks. dr Marek Studenski poprowadzi w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama