Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Andrychów" zakolęduje w Kętach

Swój program kolęd i pastorałek zespół przedstawi w kościele NSPJ w niedzielę 25 stycznia, podczas jubileuszowego 10. koncertu kolęd dedykowanego św. Janowi Pawłowi II.

Początek kolędowego spotkania w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - na Osiedlu - zaplanowany jest o 15.00. - Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji rodzin, a o 15.15 zacznie się koncert w wykonaniu znanego i cenionego zespołu "Andrychów".

Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” zdobył I miejsce i podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2012 r.  Ma w swoim repertuarze całe programy oparte na prezentacji rodzimej tradycji, a także ponad dwadzieścia opracowanych kolęd i pastorałek.

Zespół powstał w 1997 roku i początkowo jako zespół dziecięcy działał przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Andrychowie. Obecnie działa przy andrychowskim Centrum Kultury i Wypoczynku. Pomysłodawcą utworzenia zespołu była Zofia Wanat. Opiekę artystyczną sprawuje choreograf Urszula Wiśniowska i kierownik muzyczny Leon Majkut, a nad dochowaniem wierności regionalnej tradycji czuwa - jako konsultant etnograficzny - Małgorzata Kiereś. Opiekunem zespołu jest Grażyna Karcz.

Zespół koncertuje w regionalnych strojach krakowskich oraz górali żywieckich, odtwarzając te właśnie tradycje. Prezentuje wysoki kunszt artystyczny, a zarazem spontaniczność i humor, czym zapewnia sobie sympatię i uznanie widowni.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolędowym koncercie zespołu "Andrychów" w najbliższą niedzielę - zachęca ks. kan. Jerzy Musiałek.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama