Nowy numer 42/2021 Archiwum

100 pytań do biskupa

Młodzi będą rozmawiać z biskupem Grzegorzem Rysiem w Oświęcimiu. Już w najbliższą sobotę o 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się spotkanie przed ŚDM Kraków 2016.

Podczas spotkania młodzi będą mogli posłuchać biskupa, który w Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Zespołowi do spraw Nowej Ewangelizacji. Bp Grzegorz Ryś jest także członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, zajmującej się kwestiami dotyczącymi byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

W programie przewidziano możliwość zadawania pytań księdzu biskupowi. Uwieńczeniem spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzież będzie także mogła skorzystać z sakramentu pojednania. W przylegających do kościoła salkach młodzi znajdą poczęstunek. Inicjatorem spotkania jest ks. Piotr Leśniak.

Bp Grzegorz Ryś niejednokrotnie gościł już w diecezji bielsko-żywieckiej. W Roku Wiary był prelegentem podczas zorganizowanej z tej okazji sesji naukowej. Dwukrotnie wygłosił wykład podczas inauguracji roku katechetycznego. Dwa lata temu prowadził rekolekcje wielkopostne w oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama