Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pustynne rowery z Żywca we "Włókniarzu" przejdź do galerii

O wiarę prosili w Rzymie, z nadzieją pojechali do Fatimy i na Saharę. A co z miłością? O swojej ostatniej wyprawie rowerowej, a także tegorocznych planach rowerzyści opowiedzą w sobotę 17 stycznia w Bielsku-Białej.

Rowerem przez całą Europę i jeszcze dalej - do miejsca, gdzie koła zapadające się w piaskach największej pustyni świata nie pozwalają już dalej pedałować. Prawie 5000 km na rowerowym siodełku, ponad 35 dni wyprawy przez 6 państw, na dwóch kontynentach.

Ileż trzeba silnej woli, by podjąć to wyzwanie? Jak wiele chwil pięknych i trudnych można przeżyć podczas takiej przygody? Ilu ciekawych ludzi można spotkać, ile miejsc zobaczyć?

O tym wszystkim uczestnicy żywieckiego projektu "Rozkręć Wiarę", rowerowej wyprawy z Żywca do Afryki - przez sanktuaria Niemiec, Francji, Hiszpanii i Portugalii - opowiedzą w czasie pierwszego w tym roku "Tramwayu Kulturalnego", organizowanego przez dom kultury "Włókniarz" w Bielsku-Białej.

Rowerzyści zaprezentują zdjęcia, film dokumentalny i opowiedzą o swoich tegorocznych planach. Został im ostatni etap tryptyku "Wiara, Nadzieja, Miłość".

Podczas pierwszego, w 2013 roku, prosili: "Panie, przymnóż nam wiary", zmierzając do Rzymu. W ubiegłym roku pojechali - z nadzieją - na pustynię, prosząc w intencji niewierzących, agnostyków, ateistów i tych, którzy w wierze się pogubili. Towarzyszyli im patronowie: św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Jan Paweł II i św. Augustyn.

Gdzie pojadą w tym roku? Początkowo chcieli, by tryptyk dopełnić w czasie wyprawy do Ziemi Świętej. Jednakże plan uległ zmianie. Miłość pojedzie z nimi na rowerach w odwrotnym kierunku! Tam, gdzie zimno - na Nordkapp!

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie: "Włókniarz", sobota 17 stycznia, 18.30.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama