Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wydarzyło się w 2014 roku

Żegnamy kolejny rok kalendarzowy i zapraszamy na przegląd wybranych wydarzeń, o których informowaliśmy w internetowym i papierowym wydaniu naszego lokalnego "Gościa".

To był rok pod wieloma względami wyjątkowy w diecezji bielsko-żywieckiej. Wielu wydarzeniom przewodniczył po raz pierwszy nowy pasterz Podbeskidzia - bp Roman Pindel, drugi w historii biskup naszej diecezji. Jednym z najważniejszych wydarzeń z udziałem księdza biskupa było zawierzenie diecezji Bożemu Miłosierdziu na zakończenie II pieszej pielgrzymki do Łagiewnik. Skrót innych wydarzeń prezentujemy poniżej.

Powitanie pasterza Bp Roman Pindel przyjmuje homagium najmłodszych diecezjan   Bp Roman Pindel przyjmuje homagium najmłodszych diecezjan
Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

Bielsko-Biała, Żywiec. W uroczystość Objawienia Pańskiego, w bielskiej katedrze św. Mikołaja, bp Roman Pindel przyjął święcenia biskupie i objął urząd ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Konsekratorem bp. Pindla był kard. Stanisław Dziwisz, a współkonsekratorami - abp Celestono Migliore i bp Tadeusz Rakoczy. Niespełna dwa tygodnie po konsekracji biskup odbył ingres do konkatedry Narodzenia NMP w Żywcu.

Więcej TUTAJ.

 

« 1 2 3 4 5 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy