Nowy numer 43/2020 Archiwum

Caritas dziękuje

- Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania, składamy Bóg zapłać! - dziękują księża dyrektorzy diecezjalnej Caritas. I przypominają, że pomagając ludziom chorym, poszkodowanym, dzieciom i najuboższym, służymy Jezusowi, który narodził się w Betlejem dla naszego zbawienia...

- W tę świętą noc wołajmy: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi ludziom dobrej woli - pokój! - tak ks. Ignacy Czader i ks. Robert Kasprowski w imieniu Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej rozpoczęli swoje słowo podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do prowadzonych pod patronatem Caritas akcji pomocowych. Ostatnią w tym roku, zakończoną tuż przed Wigilią, była świąteczna zbiórka żywności, przeprowadzona przez parafialne zespoły charytatywne w sklepach. W ciągu dwóch dni w dziesięciu sklepach setka wolontariuszy zebrała ponad 3 tony jedzenia dla potrzebujących z parafii naszej diecezji. Za tę i wszelką inną pomoc księża dyrektorzy pragną dziś podziękować:

- Księżom Proboszczom, Wolontariuszom Parafialnych  Zespołów Charytatywnych, Szkolnych Kół Caritas i wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za wsparcie dzieł miłosierdzia realizowanych przez diecezjalną Caritas. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy w tym roku wspomóc wielu ludzi potrzebujących w naszej diecezji, w kraju i za granicami. 

Dzięki Waszej wrażliwości i otwartości mogliśmy wielokrotnie pośpieszyć z pomocą wschodnim sąsiadom broniącym swej suwerenności. Wiosną rodziny z naszej diecezji przygotowały ponad pięćset paczek dla rodzin ukraińskich, a końcem listopada zebraliśmy ponad 15 ton artykułów spożywczych i środków czystości, które poprzez ukraińskie organizacje charytatywne sukcesywnie przekazujemy wewnętrznym uchodźcom tego kraju.

Za udział w akcjach Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej dziękują (od lewej): ks. Robert Kasprowski i ks. kan. Ignacy Czader   Za udział w akcjach Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej dziękują (od lewej): ks. Robert Kasprowski i ks. kan. Ignacy Czader
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Dziękujemy za organizację zbiórek pieniężnych w parafiach, które za pośrednictwem Caritas Polska i Stowarzyszenia „Kościół w Potrzebie” przekazaliśmy dotkniętym klęską powodzi mieszkańcom Bałkanów, a także naszym braciom w wierze z Syrii i Iraku - prześladowanym wyznawcom „Nazarejczyka”.

Dziękujemy za promocję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którego świeca już od dwudziestu jeden lat płonie na naszych wigilijnych stołach a także „Baranka Wielkanocnego” i „Paschalika”. Zgromadzone z tych akcji fundusze przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach, organizację wypoczynku wakacyjnego, a także na leczenie i rehabilitację dzieci chorych.

Po wakacjach ponad 600 dzieci szło do szkoły z „Plecakami pełnymi uśmiechu”, a dokładniej wywołującymi uśmiech wyprawkami szkolnymi, które przygotowali anonimowi ofiarodawcy. Podobnie anonimowi ofiarodawcy dali skrzydła nadziei dzieciom z rodzin ubogich fundując im całoroczne stypendia.

Najmłodszym dziękujemy za wsparcie akcji „Skarbonki Wielkopostnej”. W ten sposób pomogliście swoim rówieśnikom, a także osobom starszym dotkniętym chorobą i cierpieniem.

Wypożyczane łóżka i inny sprzęt rehabilitacyjny wspierały rehabilitację a także były ogromnym wsparciem dla osób pielęgnujących i opiekujących się osobami obłożnie chorymi.

Wszystkim, którzy zaangażowali się we wszelkie nasze działania mające na celu wsparcie ludzi chorych, poszkodowanych w wyniku konfliktów, klęsk żywiołowych, dzieci, które mają utrudniony start w życie dorosłe i ludzi biednych, a także za te ostatnie, związane ze zbiórką żywności Caritas „Tak Pomagam”, składamy Bóg zapłać.

Niech czas bożonarodzeniowej radości wypełni wasze domy, a Maleńka Dziecina obdarza wszelkimi łaskami. Jezus pragnie przyjść do każdego z nas i ukazać ogrom swojej Miłości. Przyjmijmy Go do swoich serc. Swoim życiem i zaangażowaniem dawajmy świadectwo Tej Wcielonej Miłości.

Życzymy, aby wszyscy angażujący się w niesienie bezinteresownej pomocy innym pod świąteczną choinką znaleźli pokój, radość, szczęście i wzajemne zrozumienie, a nadchodzący Nowy 2015 rok przyniósł spełnienie wszelkich marzeń.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama