Nowy numer 33/2018 Archiwum

Błogosławieństwo na dni pokoju

Bp Roman Pindel łączy się z wiernymi w przeżywaniu Adwentu i Świąt.

Bp Roman Pindel Adwent 2014
Osi Eq

- A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela (Mi 5,1) - przypomina na okolicznościowej kartce świątecznej adresowanej do diecezjan bp Roman Pindel.

Ordynariusz bielsko-żywiecki życzy wiernym, aby nie tylko świąteczne dnie, ale również każde kolejne, były przepełnione Pokojem dawanym ludziom dobrej woli, Miłością, jaką Duch rozlewa w sercu i taką Ufnością, która nigdy nie zawodzi.

 Z okazji kończącego się Adwentu oraz nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego bp Roman Pindel wygłosił słowo pozdrowień i życzeń do wszystkich wiernych diecezji bielsko-żywieckiej. Słowa ks. biskupa zarejestrowaliśmy w zabytkowym kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi.

Obraz Matki Bożej Starowiejskiej.   Obraz Matki Bożej Starowiejskiej. diecezja.bielsko.pl Tajemnicę Wcielenia Słowa Bożego upamiętnia tutaj nie tylko okolicznościowa Stajenka, ale od wieków czczony obraz Matki Bożej Starowiejskiej, przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem, które ułożoną w kształt kielicha dłonią przysuwa Jej twarz do Swojej, w geście serdecznego uścisku, który oznacza nie tylko czułość, ale ilustruje prawdę, iż Jednorodzony Syn Boży przyjął ludzkie Ciało z Maryi za sprawą Ducha Świętego. Dzieciątko, jak w stajence betlejemskiej i tutaj okryte jest tylko lichą pieluchą, która zapowiada płótna całunu, jakie Jezus porzuci przy Zmartwychwstaniu.

Bp Roman Pindel po raz pierwszy zwrócił się do diecezjan z okazji ubiegłorocznych Świąt Narodzenia Pańskiego, wówczas jeszcze jako nominat. Jego konsekracja i ingres odbyły się dopiero 6 stycznia.

W święto Narodzenia Pańskiego - 25 grudnia - o godz. 12.30 bp Roman Pindel przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu. W Niedzielę Świętej Rodziny - 28 grudnia - o godz. 12.30 w bielskiej Katedrze św. Mikołaja odprawi Mszę św. inaugurującą diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin Wielodzietnych. Zaś w Nowy Rok o 10.30 przekaże orędzie noworoczne podczas Mszy św. transmitowanej przez radio diecezjalne "Anioł Beskidów" z kościoła św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma