Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Biskup wyprowadzi na pustynię

Ordynariusz bielsko-żywiecki poprowadzi rekolekcje w Czechowicach. Nie ma już miejsc dla uczestników stacjonarnych (nocleg i wyżywienie), ale każdy może włączyć się w uczestnictwo.

Wystarczy przyjść do Domu Rekolekcyjnego i skorzystać przynajmniej z wybranych punktów programu.

Program Sesji Weekendowej można znaleźć TUTAJ.

Przewodnikiem na duchowych ścieżkach ostatnich dni adwentu w Domu Rekolekcyjnym Świętego Józefa w Czechowicach-Dziedzicach będzie bp Roman Pindel. Ordynariusz bielsko-żywiecki jeszcze przed nominacją wielokrotnie prowadził organizowane tutaj sesje weekendowe - trzydniowe rekolekcje dla wiernych z całej Polski. Bieżące ćwiczenia rozpoczynają się w piątek 19 grudnia Mszą św. o 17.00. Potrwają do niedzieli 21 grudnia i obejmą pięć konferencji księdza biskupa, połączonych z Eucharystią, adoracją, okazją do spowiedzi i osobistej modlitwy.

Bp Roman Pindel podejmie tematykę Bożego przemawiania do człowieka. Refleksji towarzyszyć będą słowa z Księgi proroka Ozeasza: „Dlatego oto Ja zwabię ją i wyprowadzę na pustynię, by przemawiać do jej serca” (Oz 2,16).

- Celem sesji jest uczenie się słuchania Pana w codzienności przez wydarzenia, słowo Boże i natchnienia. Nauczycielami będą ci, którzy nas poprzedzili w wierze i w dojściu do domu Ojca, biblijne postacie, święci i ludzie nam współcześni - zapewniają organizatorzy.

Biskup wyprowadzi na pustynię   Bp Roman Pindel poprowadzi rekolekcje weekendowe ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy