Nowy numer 15/2024 Archiwum

O grudniu 1970 u pallotynów

Głośny film Antoniego Krauze: "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" pokaże Filmowy Ruch Ewangelizacyjny podczas ostatniego tegorocznego pokazu w kościele księży pallotynów w Bielsku-Białej.

Pokaz filmu odbędzie się w sobotę 20 grudnia o 19.00 - niemal w samą rocznice wydarzeń na Wybrzeżu w 1970 roku - w pallotyńskim kościele św. Andrzeja Boboli (obok Szpitala Wojewódzkiego).

- Ze względu na przerwę świąteczną projekcję przygotowujemy nie jak zwykle w ostatnią sobotę miesiąca, ale wcześniej - zaprasza Benon Wylegała z FRE.

"Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" - głośny film Antoniego Krauze z 2011 roku - przedstawia historię Brunona Drywy, pracownika Stoczni im. Komuny Paryskiej, oraz innych mieszkańców Gdyni, którzy w Czarny Czwartek, 17 grudnia 1970 roku, zginęli z rąk wojska i milicji.

Na projekcję - wstęp wolny.

- Dla wszystkich, którzy przyjdą na pokaz filmu, przygotowaliśmy niespodziankę - projekcji będzie towarzyszyć nagranie wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z reżyserem. Niestety obowiązki nie pozwolą Antoniemu Krauzemu na osobiste spotkanie z naszymi widzami, ale dzięki nagraniu będziemy mogli posłuchać między innymi o pracy nad filmem. Serdecznie zapraszamy - dodaje Benon Wylegała.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy