Nowy numer 4/2021 Archiwum

Tajemnice seminarium

Jak mieszkają, co jedzą i czy dużo się modlą przyszli księża? Zobacz sam.

"Zdajesz w maju maturę? Jesteś studentem? Masz skończone 16 lat? - pytają klerycy i przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. - Chcemy zaprosić właśnie Ciebie na tegoroczne „Rekolekcje dla maturzystów".

W krakowskim seminarium do kapłaństwa przygotowują się także kandydaci do kapłaństwa z diecezji bielsko-żywieckiej. Zatem zaproszenie adresowane jest również do młodych mieszkańców Podbeskidzia.

Spotkanie odbędzie się podczas nadchodzącej świątecznej przerwy w nauce, tuż po Bożym Narodzeniu, i akurat, żeby zdążyć na sylwestra, gdyby ktoś w seminarium jednak zanadto się - póki co - nie rozsmakował.

"Na program rekolekcji składać się będzie wspólna Eucharystia, modlitwa, praca w grupach, spotkania z interesującymi osobami, odpowiedzi na trudne pytania i ciekawe dyskusje. Rekolekcje odbędą się od 27 (sobota) do 30 (wtorek) grudnia. Przyjazd w sobotę do godziny 15.00. Zakończenie we wtorek ok. godziny 13.00" - czytamy w zaproszeniu.

Społeczność seminaryjna obiecuje uczestnikom możliwość poznania wszystkich seminaryjnych zakamarków, od pokoi mieszkalnych, aż po rozmównicę. Ale głównym celem seminaryjnego długiego weekendu jest pomoc ludziom młodym w rozeznaniu powołania. - Warto przed podjęciem ważnych, życiowych decyzji skupić się choć na chwilę! - mówią przełożeni seminarium.

W rekolekcjach przyda się Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, notatnik oraz coś do pisania, a także cieplejsze ubranie.
Na rekolekcje można zgłosić się e-mailem, a dodatkowych informacji udziela ks. Mateusz Hosaja pod numerem telefonu 12 422 90 92. Dobrym sposobem komunikacji jest też Facebook.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama