Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tort dla dzieci z zespołem Downa

Najpierw na środek sklepu przywędrował ogromny tort z logo sklepu. Później ustawiła się kolejka chętnych. Smakowity upominek to prezent od przyjaciół z Auchan dla podopiecznych stowarzyszenia "Wielkie Serce".

Z okazji 13. urodzin bielskiego hipermarketu Auchan powstał ogromny tort.

Każdy, kto go spróbował, miał swoją cząstkę w obdarowaniu stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

Dochód ze sprzedaży tortu przekazany został stowarzyszeniu w postaci konkretnego prezentu: laptopa niezbędnego w codziennej działalności „Wielkiego Serca”, który pomoże w prowadzonych przez stowarzyszenie działaniach integracyjnych oraz w pracy rehabilitacyjnej z podopiecznymi.

Stowarzyszenia „Wielkie Serce” skupia rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa z Bielska-Białej i całego regionu.

Słodki upominek zainteresował kupujących   Słodki upominek zainteresował kupujących
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Tort, który zamienił się w laptopa, to nasza kolejna wspólna akcja. Znamy i współpracujemy ze stowarzyszeniem od dawna. Nasza Fundacja Auchan jeszcze w 2012 r. wspierała projekt organizacji zajęć integracyjnych „Wielkie serce w przedszkolu”. Razem organizowaliśmy też mikołajki dla dzieci naszych pracowników i podopiecznych „Wielkiego Serca”, więc staramy się pamiętać o nich. Dlatego nasz tort postanowiliśmy podarować właśnie im - mówi Agnieszka Kucharska-Capłap, dyrektor bielskiego CH Auchan.

- To tort podwójnie urodzinowy, bo także my świętujemy w tym roku swoje piąte urodziny - przypomniała Małgorzata Martyniak, prezes stowarzyszenia skupiającego rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. - Już z tej okazji mieliśmy piękny koncert w bielskim kościele św. Józefa. Teraz bardzo cieszymy się z laptopa, który bardzo się nam przyda w organizacji naszej pracy.

Na co dzie Prezes Małgorzata Martyniak z nowym laptopem   Prezes Małgorzata Martyniak z nowym laptopem
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
ń „Wielkie Serce” prowadzi szereg zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci z zespołem Downa, pomaga w diagnozach i terapii rodzinom, w których pojawiają się dzieci dotknięte tym zespołem.

- Laptop i ta pamięć ze strony Fundacji Auchan to bardzo dla nas ważne wsparcie i zarazem dowód, że są ludzie, którym dzieci z zespołem nie są obojętne. A to dziś cenna postawa - przyznała prezes "Wielkiego Serca" Małgorzata Martyniak, z dumą prezentując nowiutkiego laptopa.

 

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama