Nowy numer 15/2024 Archiwum

Chóry ponad granicami

Na dziewiąte już Spotkanie Śpiewacze Chórów Parafialnych Śląska Cieszyńskiego organizatorzy zapraszają do kościoła św. Marii Magdaleny w sobotę 22 listopada o 16.00.

Zgodnie z tradycją tych spotkań, jest to okazja do wspólnego śpiewania na B0ożą chwałę, a przy tym do integracji środowiska chórzystów z różnych stron Śląska Cieszyńskiego i różnych wyznań.

W dedykowanym św. Cecylii ekumenicznym koncercie nie zabraknie śpiewaków ewangelickich, a także reprezentantów Śląska Cieszyńskiego zamieszkujących w Republice Czeskiej.

- Tym razem zaproszenie przyjęły cztery chóry. Wystąpią: „Hejnał Mazańcowice” pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka, chór parafii ewangelickiej z Międzyrzecza pod dyrekcją Agnieszki Brzezickiej, chór „Lira” z Karwiny-Darkowa pod dyrekcją Beaty Pilśniak-Hojki i „Ave” z parafii św. Klemensa w Ustroniu pod dyrekcją Alicji Adamczyk - mówi Jadwiga Matuszewska z chóru cieszyńskiego „Lutnia”, który jest inicjatorem spotkań.

Jak zawsze Cantate Domino zwieńczy pieśń wykonana wspólnie przez wszystkich uczestników koncertu, a dopełnieniem będzie spotkanie chórzystów w cieszyńskim Domu Narodowym.

Organizatorami koncertu są: katolicki chór "Lutnia" działający przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie pod dyrekcją Marii Gruchel i cieszyńskie stowarzyszenie "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra".

Inicjatywę wspiera Dom Narodowy, a honorowym patronatem objęli ją: proboszcz ks. kan. Piotr Kocur, starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk i burmistrz Mieczysław Szczurek.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy