Nowy numer 48/2023 Archiwum

Małopolska ma już sejmik. Śląsk też...

W wyborach 16 listopada wybraliśmy także naszych przedstawicieli do sejmików. Znamy już skład samorządu województwa małopolskiego i naszych przedstawicieli w Sejmiku Województwa Śląskiego.

Wyborcy z Bielska-Białej oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego wskazali 7 spośród 45 radnych Sejmiku Województwa Śląskiego.

W naszym okręgu o te mandaty ubiegało się 141 kandydatów. Po 3 mandaty zdobyli kandydaci PiS i PO, a 1 - reprezentant PSL.

Radnymi z naszego okręgu zostali: Andrzej Kamiński z Dankowic (PiS)., Jan Kawulok z Cieszyna (PiS), Kazimierz Matuszny z Milówki (PiS), Sylwia Cieślar w Bażanowic (PO), Maciej Kolon z Piasku(PO), Magdalena Idzik z Jaworza (PO), Mirosław Szemla z Rybarzowic (PSL).

W całym sejmiku zasiądzie 17 radnych PO, 16 - PiS, 5 - PSL, 4 - RAŚ i 3 - SLD.

Mieszkańcy powiatów: oświęcimskiego i wadowickiego uczestniczyli w wyborze radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W okręgu obejmującym powiat oświęcimski wybrano 5 radnych: Stanisława Filipa (PiS), Janusza Wójcika (PiS), Marka Sowę (PO), Marię Siudę (PO) i Jacka Soskę (PSL).

W okręgu wyborczym obejmującym powiat wadowicki, wybrano 7 radnych. Są to: Jarosław Szlachetka (PiS), Jan Hamerski (PiS), Marek Wierzba (PiS), Rafał Stuglik (PiS), Marek Haber (PO), Barbara Dziwisz (PO) i Stanisław Barnaś (PSL).

W składzie całego sejmiku znalazło się 17 radnych PiS, 14 mandatów zdobyła PO, a 8 mandatów - PSL.

Taki wynik - mimo wygranej PiS - daje koalicji PO-PSL większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego i pozwala na kontynuację dotychczas sprawowanej  władzy w Małopolsce.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy