Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Poprzyj budżet dla taty

Pod hasłem: "Ojcostwo na start - rodzina na medal" zgłoszony został do budżetu Bielska-Białej w 2015 roku projekt wspierania ojcostwa. Jeśli przyszłość rodziny leży Wam na sercu - oddajcie na niego głos. To projekt oznaczony symbolem: OBB022.

- Chcemy pokazać możliwości i szanse wynikające z dobrego ojcostwa i rozpocząć proces zmiany społecznej polegającej na promowaniu dobrych wzorców w zakresie pełnienia zadań rodzicielskich. Polega on m.in. na zaangażowaniu mężczyzn w proces edukacyjny swoich dzieci i sprawnym łączeniu obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym - tłumaczy Sławomir Sidorek z grupy Mężczyźni św. Józefa, która zgłasza projekt pomocy ojcom i rodzinom.

Projekt stawia sobie za zadanie ocieplenie klimatu wokół ojcostwa. Obejmie m.in. zorganizowanie konferencji nt. ojcostwa dla władz i instytucji lokalnych, zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów dla ojców z rodzin zastępczych, dla ojców rodzin wspieranych przez pomoc społeczną oraz dla ojców rodzin zamieszkujących poszczególne osiedla miasta. Całość projektu ma stać się nowym narzędziem dającym możliwość władzom miasta włączenia świadomego ojcostwa w swoją misję i zadania. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia wyniesie 132 905 zł.

  Kilkuset rodziców z całego miasta będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach podnoszących kompetencje wychowawcze i świadomość roli ojca w życiu dziecka. - Znaczenie takich warsztatów najlepiej oddają słowa jednego z uczestników, który powiedział, że "czas poświęcony na Tato-Trening to najlepsza inwestycja i najwspanialszy prezent", jaki mógł dać swojej rodzinie - dodaje Sławomir Sidorek.

Również dla świeżo upieczonego taty przygotowane zostaną startowe pakiety edukacyjne, przekazywane na oddziałach położniczych.

Dlaczego warto wspierać ojców? Bo dzieci aktywnie wspierane i zachęcane przez ojców osiągają znacznie wyższe wyniki w nauce, są bardziej kreatywne i lepiej radzą sobie z przeciwnościami. Świadomi swojej roli ojcowie potrafią zadbać o dobrą atmosferę w domu i łagodzić napięcia. Dzięki temu minimalizują poziom stresu, który jest przyczyną wielu chorób.

Ojciec, który lepiej godzi obowiązki rodzinne i zawodowe, jest bardziej efektywnym i lojalnym pracownikiem. Zaangażowanie ojca w wychowanie zmniejsza liczbę młodocianych przestępców.

W tym roku zmianie uległy zasady rozdzielania środków. Część funduszy tego budżetu rozdzielana będzie na projekty dotyczące poszczególnych osiedli, a część - na projekty, które dotyczą mieszkańców całego miasta. Każdy bielszczanin może oddać po jednym głosie na projekt osiedlowy i ogólnomiejski. Projekt wspierania ojcostwa znajduje się w grupie  ogólnomiejskich, więc można zagłosować na ten projekt i także na projekt z własnego osiedla. 

Głosowanie odbywa się do 14 listopada w lokalach komitetów osiedlowych oraz on-line za pośrednictwem strony: https://obywatelskibb.pl.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma