Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zobacz "Ziemię Maryi" - wstęp wolny

Na finał miesiąca maryjnego Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na seans o najbardziej wyjątkowej Kobiecie w dziejach...

- "Ziemia Maryi" to głośny film, który wielu miało okazję zobaczyć w Bielsku-Białej w ramach Tygodnia z Ewangelią. Wszystkich zapraszamy na drugą bezpłatną projekcję filmu. Tym razem można będzie go zobaczyć w kościele księży pallotynów w Bielsku-Białej, obok Szpitala Wojewódzkiego - mówi Benon Wylegała, inicjator Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. - Projekcję przygotowujemy tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca - 25 października o 19.00.

Jak mówi B. Wylegała, film ma być zachętą do modlitwy maryjnej dla tych, którzy już odmawiają Różaniec, i dla tych, którzy nigdy tego nie robili. - Po obejrzeniu tego filmu chyba bardzo trudno przejść obojętnie obok Maryi i Różańca, nazwanego w filmie "biczem na szatana" - zaznacza.

"Ziemia Maryi" to nie tylko kino religijne z elementami filmu drogi, komedii czy filmu dokumentalnego. Twórcy wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją.

W imieniu organizatorów - zapraszamy na pokaz!

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny (FRE) jest w swoim założeniu ruchem wspomagającym nową ewangelizację. W zamyśle założycieli, ma mieć charakter misyjny, a nie akcyjny, to znaczy ma funkcjonować stale, w pełnej zgodności z nauką Kościoła katolickiego.

- W dobie mediów posługujących się w przeważającej mierze obrazem, wydaje się słuszne rozpoczynać działania ewangelizacyjne od pre-ewangelizacji, w której głównym nośnikiem treści jest obraz - tłumaczy B. Wylegała. - Wykorzystanie obrazu wynika z docenienia tej formy przekazu w ogóle. Choćby w samej sztuce sakralnej widzimy, jak ogromną rolę od samego początku odgrywa w niej obraz. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny pragnie włączyć w obszar sacrum obraz w formie nam współczesnej, którą stanowi obraz filmowy. Ma pełni onć funkcję "kaznodziejską", "katechetyczną", ma być "opowiadaniem" Dobrej Nowiny.

Parafie czy wspólnoty, które chciałyby gościć u siebie FRE, mogą kontaktować się z Benonem Wylegałą - tel. +48 535 618 515, e-mail: kontakt@fre.ewangelizacja.info.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy