Nowy numer 21/2018 Archiwum

Potrzebujemy jeszcze około 35 ton

W Bielsku-Białej w piątek 3 października od 16.00 i przez całą sobotę i niedzielę można przynosić "Makulaturę na misje" do kontenerów w Cygańskim Lesie i przy klasztorze Córek Bożej Miłości na ul. Żywieckiej.

- W najbliższy weekend zbieramy makulaturę w tych dwóch miejscach. W czasie ostatniej akcji w Bielsku zebraliśmy około 2,5 tony. Ale dołączają do nas też wolontariusze, którzy zaangażowali się w zbiórkę makulatury w Cieszynie, w czasie 13. Tygodnia z Ewangelią i w Łodygowicach. Żeby sfinalizować naszą akcję, potrzebujemy więc jeszcze około 35 ton - mówi Maria Froncz, koordynatorka akcji "Makulatura na misje". Jej finałem ma być zebranie 15 tys. dolarów, czyli ok. 45 tys. na budowę studni w Sudanie Południowym - daru naszej diecezji dla Afrykańczyków.

Akcja "Makulatura na misje" rozpoczęła się w naszej diecezji w ubiegłym roku. Bielsko-żywiecka studnia będzie nosiła imię św. Jana Pawła II. Ma być bowiem formą dziękczynienia za kanonizację świętego papieża. Każdy kilogram makulatury to 75 litrów wody pitnej!

Akcji pobłogosławili biskupi Tadeusz Rakoczy i Roman Pindel.

Makulaturę można przynosić 3 i 4 oraz 17 i 18 października, a także 14 i 15 oraz 28 i 29 listopada. W te dni (a także w niedziele) kontener będzie stał przy salwatoriańskim kościele w Bielsku-Białej Cygańskim Lesie i przy klasztorze Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej 20. W piątki (od 16.00) i soboty (od 9.00) makulaturę będą tu odbierać wolontariusze.

W każdy poniedziałek po akcji makulaturę odbiera firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej. Pieniądze uzyskane w punkcie skupu trafiają na konto salezjańskiej Fundacji Nauki i Wychowania w Łodzi. To właśnie salezjanie na co dzień pracują wśród Sudańczyków i oni zainicjowali akcję budowania studni za makulaturę.

Dodatkowe informacje o zbiórce pod numerami tel.: 603 507 301 lub 604 541 838.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma