Nowy numer 38/2021 Archiwum

Noc modlitwy za polityków w Cieszynie

Cieszyńscy franciszkanie oraz Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie "Nikodem" zapraszają na modlitewne czuwanie z 3 na 4 października w intencji polskich polityków.

- W środę, 24 września posłowie dyskutowali w Sejmie nad tzw. "Konwencję Rady Europy w sprawie przemocy wobec kobiet", o której my mówimy od dawna, że jest zagrożeniem dla naszych rodzin - mówi Bertrand Bisch z Cieszyna, lider Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie "Nikodem", wspierający działania ruchów pro life. - Po burzliwej dyskusji PiS, PSL i SP odrzuciły projekt ustawy ratyfikacyjnej. Nie jest to jednak ostatnie podejście do tej sprawy i musimy działać skutecznie, czyli się modlić! Federacja Ruchów pro life, z poparciem przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski biskupa Jana Wątroby, zaproponowała noc czuwania i modlitwy z 3 na 4 października z (z piątku na sobotę). Weźmy w niej udział!

Cieszyńskie czuwanie odbędzie się u ojców franciszkanów - w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Początek w piątek o 20.30 (po nabożeństwie "Transitus" przed uroczystością św. Franciszka) i potrwa do soboty 4 października, do godziny 9.

Jak mówi Bertrand Bisch, "uczestnicy czuwania będą się modlić za decyzje polityków w związku z przygotowaniem i zbliżającymi się głosowaniami projektów ustaw i rozwiązań, godzących w prawo do życia i prawa rodziny. A są to: projekt ustawy legalizującej procedurę in vitro, która zamiast wspierać metody naturalne jak naprotechnologia, nie szanuje tajemnicy poczęcia, uderza zarówno w prawo do życia od momentu poczęcia, jak i w sposób poważny narusza godność człowieka".

- Kolejne - to projekt ustawy ratyfikującej "Konwencję Rady Europy w sprawie przemocy wobec kobiet", która de facto wprowadza ideologię gender jako jedyny sposób walki z przemocą - zamiast rozwiązywać problemy alkoholizmu i bezrobocia, oraz projekty dotyczące tzw. edukacji seksualnej, zakładającej wczesną seksualizację dzieci, która sprzeciwia się Bożemu planowi - dodaje Bertrand Bisch. - Najlepszą bronią jest modlitwa. Dlatego zachęcamy do udziału w cieszyńskim czuwaniu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama