Nowy numer 48/2023 Archiwum

Siedem dni Słowa

Uroczysta Msza św. w Żywcu i wieczorne liturgie w siedmiu parafiach Bielska-Białej i okolicy, rozpoczęły 13. Tydzień z Ewangelią.

"W sieci Słowa" to hasło towarzyszy w tym roku Tygodniowi z Ewangelią, który będzie gościł od 27 września do 4 października w Bielsku-Białej, Cieszynie, Żywcu i okolicznych miejscowościach.

Pierwszym wydarzeniem 13. TzE była Msza św. w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu, odprawiona w sobotę 27 września o 18.00 pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

W Bielsku-Białej TzE rozpocznie się 28 września Niedzielą Ewangelizacyjną. Przez kolejne dwa dni w siedmiu parafiach odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne.

Ewangelizację poprowadzą:

Neokatechumenat - w katedrze św. Mikołaja,

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody - w kościele św. Józefa na Złotych Łanach i w kościele św. Jana Chrzciciela w Komorowicach,

Wspólnota Przymierza "Miasto na Górze" - w kościele św. Stanisława BM w Starym Bielsku,

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" - w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Cygańskim Lesie,

Wspólnota "Miłość i Łaska Chrystusa" - w kościele NSPJ przy dworcu,

Wspólnota "Sam nie znaczy Samotny" - w kościele św. Andrzej Boboli (obok Szpitala Wojewódzkiego),

oraz:

Odnowa w Duchu Świętym "Nowy Lud" - w Jaworzu,

Odnowa w Duchu Świętym "Emaus" - w Pisarzowicach.

W Cieszynie w czasie niedzielnych Mszy św. ewangelizację poprowadzą miejscowe wspólnoty w kościele św. Marii Magdaleny i św. Elżbiety.

Z kolei na Rynku od 13.00 do 21.00 będzie można wysłuchać wielu świadectw katolików i ewangelików, posłuchać muzyki Anti Babylon System i Zachaeus Live, spotkać się z Marcinem Jakimowiczem, redaktorem "Gościa", obserwować finał turnieju koszykówki "Chrześcijanin to nie lamus".

Tu będzie można również obejrzeć prace podopiecznych Domu Pomocy Społecznej bonifratrów, wziąć udział w tańcach lednickich, wesprzeć ruch hospicyjny, a także odwiedzić Miasteczko Misyjne i przynieść "Makulaturę na misje".

Natomiast w Istebnej o 17.30 ponad 200 górali przedstawi koncert "Serca górala. Ewangelizacyjne granie".

O 13. Tygodniu z Ewangelią można przeczytać także TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy