Reklama

Uwielbienie na Widoku - z TGD!

Hala sportowa przy ul. Widok 12 w Bielsku-Białej pomieści 3 tys. osób. Niech was tam nie zabraknie 11 października o 18.00! Z koncertem wystąpi najsłynniejszy polski chór pop-gospel - wstęp wolny!

To będzie jedyne takie wydarzenie w naszym regionie - spotkanie "Uwielbienie na Widoku", któremu towarzyszą słowa  Psalmu 95 "Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu!" (Ps 95,1a). Gościem specjalnym będzie chór i zespół TGD - Trzecia Godzina Dnia! To najsłynniejszy w Polsce - ale i poza granicami naszego kraju - chór pop-gospel, wykonujący muzykę z przesłaniem chrześcijańskim.

Hala zostanie otwarta o 17.00. Zmieści się w niej 3 tys. osób - może przyjść absolutnie każdy!

Największą popularność przyniosły zespołowi TGD dwa wielkie koncerty, wielokrotnie emitowane w Telewizji Polskiej - wielkanocny "Wierzyć to znaczy chodzić po wodzie" i bożonarodzeniowy "Raduj się świecie". Śpiewali razem z laureatami "Szansy na sukces". Występowali też w 2006 roku na festiwalu w Sopocie, towarzysząc Mezo i Mieczysławowi Szcześniakowi w utworze "Wstawaj".

Z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a ich utwory są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Zespół tworzy dwudziestoosobowy chór, instrumentaliści i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka, który prowadzi także grupy wokalne w programach telewizyjnych ("Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy").

TGD to nie tylko zespół muzyczny, ale też wspólnota ekumeniczna - tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Jak sami mówią, ich koncerty są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co "ubraną w dźwięki" modlitwą. Gospel to nie tylko gatunek muzyczny, ale przede wszystkim Ewangelia, czyli Dobra Nowina o Jezusie - i o tym śpiewają.

Zespół nagrał do tej pory dziewięć albumów, trzy koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i trzy radiowe (PR "Trójka"). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

W programie "Uwielbienia na Widoku" także: głoszenie słowa Bożego, świadectwa, modlitwa prowadzona przez zespół wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej.

Organizatorem spotkania jest Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, a patronat nad nim sprawują biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel i Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

« 1 »