Nowy numer 48/2023 Archiwum

Film o założycielu Opus Dei u pallotynów

Po wakacyjnej przerwie, Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na projekcje filmów, które mówią o tym, co w życiu najistotniejsze. Na początek - w sobotę 27 września o 19.00 - "Gdy budzą się demony".

Uczestnicy comiesięcznych spotkań z wartościowym filmem, w pallotyńskim kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej widzieli już m.in.: "Ja jestem", "Ostatnie wezwanie". "Największy z cudów", "Cristiadę". "The Grace Card" (Łaska i miłosierdzie), "Fireproof" (Ognioodporny), "Z dalekiego kraju" czy "The Human Experience" (Wszystko o człowieku).

A już w sobotę 27 września o 19.00 każdy będzie miał okazję zobaczyć obraz Rolanda Joffe "Gdy budzą się demony" o życiu św. Josemarii Escrivy, założyciela Opus Dei. To także film o miłości, heroizmie i przebaczeniu, w świecie zdominowanym przez zazdrość, nienawiść i przemoc.

Akcja toczy się podczas hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939) i po wojnie – do 1982 roku. Roberto Torres, dziennikarz śledczy, który mieszka w Londynie, chcąc napisać książkę o założycielu Opus Dei, przyjeżdża w 1982 r. do Hiszpanii. Jego źródłem informacji ma być własny ojciec, Manolo Torres. Ten jednak nie chce opowiedzieć bolesnej historii, w której ważne miejsce zajmuje Josemaria.

- Po prawie roku działalności Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego przekonuję się, że film, obraz ma naprawdę ogromną siłę przekazu, którą warto wykorzystać w służbie ewangelizacji. Temu dziełu pobłogosławili bp Tadeusz Rakoczy i bp Roman Pindel - mówi Benon Wylegała, inicjator FRE. - Poza projekcjami w kościele pallotynów, z filmami, którym zawsze towarzyszy osobiste świadectwo i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, odwiedziłem wiele parafii w naszej diecezji i różnych częściach Polski. Przekonuję się, że przez obraz Pan Bóg porusza serca ludzi. Niejednokrotnie słyszałem świadectwa o nawróceniach, większym pragnieniu adoracji Jezusa i poddania Mu swojego życia.

Księża proboszczowie, którzy chcieliby gościć w swoich parafiach ewangelizatorów FRE, mogą kontaktować się z Benonem Wylegałą telefonicznie: 535 618 515 lub mejlowo: kontakt@fre.ewangelizacja.info.

GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY - oficjalny zwiastun filmu
KONDRAT-MEDIA

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy