Nowy numer 33/2018 Archiwum

Na rowerach do Babci Jezusa

18 cyklistów pojechało z Czechowic-Dziedzic na Górę św. Anny.

Przetarli szlak autokarowej pielgrzymce kilkudziesięcioosobowej grupy wiernych z parafii Matki Bożej wspomożenia wiernych do sanktuarium Babci Pana Jezusa.

Cyklistów skrzyknął wikariusz ks. Paweł Hubczak. Wczesnym rankiem odprawił dla nich Mszę św. i udzielił błogosławieństwa na drogę. Rowerzyści ruszyli w stronę Strumienia i Jastrzębia Zdroju. W południe dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. Od blisko trzystu lat doznaje tutaj czci kopia Ikony Jasnogórskiej, którą miejscowy, osiemnastowieczny artysta przemalował, nadając Madonnie i Dzieciątku „polską” karnację i rozjaśniając oblicze Maryi delikatnym uśmiechem. Przez wieki przybywali tutaj pątnicy ze Śląska i północnych Moraw. Obecnie liczba pątników odwiedzających każdego roku Pszów przekracza sto tysięcy.

O 15.00 czechowiccy cykliści przystanęli, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dwie godziny później, pokonawszy dystans 120 kilometrów, dotarli do celu. Uczestnicy pielgrzymki rowerowej i autokarowej pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Młoczka zawierzają rodziny parafii wstawiennictwu św. Anny. W drodze powrotnej planują także nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma