Budujemy studnię... za makulaturę

W Bielsku-Białej przy salwatoriańskim kościele w Cygańskim Lesie, na Złotych Łanach, w Mikuszowicach Śląskich, a także przy klasztorze Córek Bożej Miłości - tam w najbliższy weekend mozna przynieść "Makulaturę na misje".

Przed rokiem w Bielsku-Białej rozpoczęła się akcja "Makulatura na misje". Dzięki niej w Sudanie Południowym ma powstać studnia - dar naszej diecezji dla Afrykańczyków.

- Koszt studni to 15 tys. dolarów, czyli 45 tys. zł. W ubiegłym roku zebraliśmy 25 261,75 zł. W tym - 9707,25 zł, czyli prawie 39 ton - mówi Maria Froncz, główna organizatorka. - Brakuje nam jeszcze 10 031 zł, czyli prawie 40 ton makulatury. Chcemy, żeby nasz dar dla Sudańczyków nosił imię św. Jana Pawła II, żeby była to także nasza forma dziękczynienia za kanonizację papieża. Gorąco apelujemy do wszystkich - może w naszych domach zalega makulatura, której warto się pozbyć, a tym samym pomóc misjom? By sobie wyobrazić, jak cenny jest każdy kilogram, warto sobie uświadomić, że dzięki niemu można dostarczyć ludziom 75 litrów wody pitnej.

Akcji pobłogosławili biskupi Tadeusz Rakoczy i Roman Pindel.

Makulaturę można przynosić w weekendy co dwa tygodnie. Najbliższe akcje: 19 i 20 września, 3 i 4 oraz 17 i 18 października, a także 14 i 15 oraz 28 i 29 listopada. W te dni (a także w niedziele) kontener będzie stał przy salwatoriańskim kościele w Bielsku-Białej Cygańskim Lesie. W piątki (od 16.00) i soboty (od 9.00) makulaturę będą tu odbierać wolontariusze.

Niepotrzebne papiery można również składować pod zadaszeniem przy klasztorze Sióstr Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej 20.

W czasie najbliższej akcji 19 i 20 września kontener stanie także przy kościele św. Józefa na Złotych Łanach i kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich.

Uczniowie z Jeleśni też chcą pomóc wybudowac studnię dla Sudańczyków   Uczniowie z Jeleśni też chcą pomóc wybudowac studnię dla Sudańczyków
Ks. Wojciech Pastwa
Do końca września makulaturę zbierają również uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Jeleśni. Będzie ją można przynieść także do Miasteczka Misyjnego, które w niedzielę 28 września, w ramach Tygodnia z Ewangelią, stanie na rynku w Cieszynie (miasteczko będzie działać od 13.00 do 17.00).

W każdy poniedziałek po akcji makulaturę odbiera firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej. Pieniądze uzyskane w punkcie skupu trafiają na konto salezjańskiej Fundacji Nauki i Wychowania w Łodzi. To właśnie salezjanie na co dzień pracują wśród Sudańczyków i oni zainicjowali akcję budowania studni za makulaturę.

Dodatkowe informacje o zbiórce pod numerami tel.: 603 507 301 lub 604 541 838.

« 1 »