Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jakubowe Święto z papieżem

W najbliższą sobotę 19 lipca odbędzie się trzynasta edycja Jakubowego Święta. W tym roku będzie ona przebiegać pod hasłem: „Camino z Janem Pawłem II”.

To już dobra szczyrkowska tradycja, którą wspólnie wypracowała tutejsza parafia św. Jakuba wspólnie z miejskim ośrodkiem kultury. Organizowane z rozmachem świętowanie poprzedza doroczny odpust św. Jakuba.

O 13.00 z placu św. Jakuba w drogę wyruszą uczestnicy rowerowego rajdu szlakiem 5 parafii: Szczyrk - Buczkowice - Godziszka - Meszna - Rybarzowice - Szczyrk. Od 13.15 rozpoczną się  zabawy dla dzieci, które będą poszukiwać skarbów św. Jakuba. Będą dla dzieci konkursy i zabawa.

Od 14.00 spotkanie z miejskiego placu św. Jakuba przeniesie się do amfiteatru "Skalite", gdzie będą się odbywać kolejne punkty programu Jakubowego Święta, w tym mi.in. koncert zespołu "Arkadia Band".

- W związku z tym, że mamy wyjątkowy rok i cieszymy się z kanonizacji św. Jana Pawła II, tradycyjny już punkt programu czyli baloniada dedykowana będzie właśnie jemu. Baloniada polegać będzie na wypuszczeniu w niebo o 16.40 baloników z zapisanymi na karteczkach myślami św. Jana Pawła II - tłumaczy ks. kan. Andrzej Loranc, proboszcz szczyrkowskiego parafii i kustosz sanktuarium św. Jakuba.

O 17.30 zaplanowane zostało uroczyste wniesienie figury św. Jakuba do amfiteatru - i wspólna modlitwa. - O 18.20 kapela „Ondraszki” wystąpi z koncertem „Górale w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, a o 23.00 zaplanowany jest „Pater noster” ze św. Janem Pawłem II - dodaje ks. Loranc.

Ponadto w programie szereg stałych atrakcji: wręczenie muszli św. Jakuba, jakubowe niespodzianki i jakubowe jadło, o 20.00 - rozpalenie jakubowego ogniska. Będzie też na zakończenie świętowania pokaz sztucznych ogni.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół „2 plus 1", który wystąpi w amfiteatrze o 21.00.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama