Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kawa ze srebrem

Sebastian Kawa z bielskiego aeroklubu został wicemistrzem klasy standard.

Sebastian Kawa zdobył srebrny medal 33. Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie standard, które odbyły się w Finlandii. Najlepszy polski pilot szybowcowy bronił zdobytego w ubiegłym roku w Argentynie tytułu mistrza świata.

Podczas zawodów rozegrano siedem konkurencji. Sebastian Kawa wygrał trzy z nich. Jednak do pełnego zwycięstwa zabrakło pomyślnych wiatrów i zaledwie kilku minut.

Sebastian Kawa ma na swoim koncie 9 złotych medali mistrza świata, 5 złotych medali mistrza Europy i jeden złoty medal Światowych Igrzysk Lotniczych. W swoim dorobku posiada też dwa brązowe medale mistrzostw świata, zdobyte u początków kariery.

Z zawodu jest lekarzem, ma żonę i dwie córki. Karierę sportową zaczynał w żeglarstwie. Szybownictwo jest dla niego pasją rodzinną, zainspirowaną przez ojca, również lekarza, a przy tym wybitnego pilota szybowcowego i samolotowego.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Alpejski
  07.07.2014 20:36
  Kochani - mała poprawka. Sebastian jest nie jest najlepszym polskim pilotem szybowcowym. :)

  Sebastian Kawa jest najlepszym pilotem szybowcowym wszechczasów!

  Sebastianie i tato Tomku, kłaniam się najniżej jak potrafię, obydwoje stanowicie perfekcyjny dream team. Jesteście jak Ogi i Dogi zawsze razem i w zgodzie. To co zrobiliście w Himalajach to absolutny odlot.

  Kochani jak widzicie rzucam superlatywami zanim zacząłem pochwały, ale inaczej nie można. Chapeau bas!!!
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma