Nowy numer 24/2018 Archiwum

Turysta zmarł na Babiej Górze

60-letni turysta zasłabł w pobliżu szczytu. Nie udało się go uratować.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w sobotę 5 lipca przed południem. Z pomocą mężczyźnie, który zasłabł, pospieszył inny turysta. Akcję ratunkową kontynuowali następnie zaalarmowani ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR. Na miejsce ściągnięto także śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Trwające ponad półtorej godziny czynności reanimacyjne okazały się jednak bezskuteczne. Mimo pomocy, pochodzący z Bielska-Białej turysta zmarł.

W tym czasie w Beskidach panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne. Na Babiej Górze planowane jest spotkanie modlitewne w ramach akcji „Ewangelizacja w Beskidach”. Pielgrzymi mają tutaj przybyć w sobotę 16 sierpnia. W samo południe rozpocznie się Msza św.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma