Nowy numer 31/2021 Archiwum

Ewangelizacja w Beskidach po raz drugi!

Po raz drugi wspólnoty ewangelizacyjne z Żywiecczyzny zapraszają w soboty lipca i sierpnia, na osiem wakacyjnych spotkań z Dobrą Nowiną na beskidzkich szczytach.

Na Hali Boraczej każdy otrzyma Książeczkę Górskiego Ewangelizatora, w której będzie mógł kolekcjonować pieczątki z kolejnych szczytów.

Na Żarze - naklejkę-serduszko z imieniem Jezus i cytatem biblijnym.

Na Pilsku - kopertę z "pakietem Słowa" - biblijnymi cytatami kerygmatu.

Na Szyndzielni - balony z helem, do których każdy będzie mógł przywiązać swoją prośbę lub podziękowanie dla Boga Ojca.

Na Hali Lipowskiej wędrowcy będą się dzielić chlebem.

Na Wielkiej Raczy - karteczki z wypisanymi swoimi słabościami, zniewoleniami będą wrzucać do specjalnie przygotowanej skały (zostaną one spalone w czasie ostatniego spotkania).

Na Babiej Górze każdy dostanie najlepsze narzędzie walki ze złem - ręcznie wykonaną dziesiątkę różańca.

Na Magurce każdy otrzyma namaszczenie rychwałdzkim olejkiem radości. To będzie też czas wspólnego przebywania ze sobą przy ognisku.

Sobota to nie koniec

Joanna Mazurek z ewangelizacyjną koszulką tegorocznego wędrowania   Joanna Mazurek z ewangelizacyjną koszulką tegorocznego wędrowania
Urszula Rogólska /GN
Rezultatem pierwszej ewangelizacji jest wielkie poruszenie wśród wspólnot z Żywca i okolic. Całe przedsięwzięcie koordynuje wspólnota Francesco Team: Danuta Janik, Sabina Jagosz, Alicja Pieczarka, Kasia Goryl. Asia Mazurek, Jakub Chrapek, Seweryn Mazurek, Joanna Klimek, Wiesiu Pieczarka i Zenobia Zając. Wspólnota na co dzień ewangelizuje przez teatr, obraz, dramę, pantomimę.

W tym roku pomogą im w tym na poszczególnych szczytach m.in.: diecezjalna diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar", wspólnota "Magnalia Dei", Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" i wspólnoty przy parafiach w Żywcu-Zabłociu, Żywcu-Sporyszu i konkatedrze Narodzenia NMP.

Wyjścia w góry, to nie jedyny element ewangelizacji. Ich dopełnieniem będą poniedziałkowe "Wieczory w Chrystusie". Po każdej sobotniej wyprawie w góry, w poniedziałki - począwszy od 7 lipca - w Namiocie Łaski u ojców franciszkanów w Rychwałdzie, o godz. 19.00 odbędą się wieczory: chwały, uwielbienia, wieczór franciszkański, uzdrowienia, Adoracji, pojednania, walki duchowej i uzdrowienia.

Zapraszamy!

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama