Nowy numer 08/2024 Archiwum

Tym razem film o przebaczeniu

"Łaska i miłosierdzie" (The grace card") to kolejny film zaproponowany przez Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Projekcja w bielskim kościele księży pallotynów - w sobotę, 28 czerwca o godz. 20.00

- Tym razem, zapraszamy na przejmujący amerykański film fabularny - o łasce przebaczenia w obliczu dramatycznych wydarzeń, jakie spotkały lub spotykają wielu z nas w życiu. -  mówi Benon Wylegała, inicjator spotkań FRE z Bielska-Białej. - Film, który pokażemy, to opowieść o przypadkowym spotkaniu, które na zawsze odmienia życie dwóch mężczyzn – pełnego rasistowskich uprzedzeń policjanta i czarnego pastora.

Policjant Bill "Mac" McDonald (Michael Joiner) traci w wypadku ukochanego syna i przez kilkanaście lat nie może pogodzić się z jego śmiercią. Jest pełen bólu i rasistowskich uprzedzeń (chłopaka potrącił czarny kierowca). Obwinia o wszystko Boga, robi się zgorzkniały i coraz bardziej oddala się od rodziny. Cierpi na tym też jego kariera. Mężczyzna nie jest w stanie w nic się zaangażować. 
Pewnego dnia zostaje mu przydzielony nowy partner. Jest nim wschodząca gwiazda policji Sam Wright (Mike Higgenbottom), który po godzinach udziela się także jako pastor. To inspirujący dramat, opowiadający o poszukiwaniu odkupienia, przezwyciężaniu rasowych uprzedzeń i sile wiary.

Organizatorzy spotkania, które odbędzie się w kościele św. Andrzeja Boboli obok Szpitala Wojewódzkiego (u księży pallotynów) zwracają uwagę, że czerwcowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00, a nie jak zwykle bywało - o 19.00. - Mamy długi dzień i aby zapewnić uczestnikom spotkania komfort oglądania filmu na dużym ekranie, zdecydowaliśmy się na nieco późniejszą porę - dodaje Benon Wylegała.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny powstał w listopadzie 2013 roku. Jego inicjatorzy chcą za pomocą wartościowego obrazu filmowego docierać z przesłaniem Ewangelii do wiernych. Mają nadzieję, że FRE jest pomocnym narzędziem w pracy kapłanów diecezji bielsko-żywieckiej, ale także w innych zakątkach Polski.

Do tej pory uczestnicy spotkań FRE zobaczyli m.in. filmy: "Ostatnie wezwanie", "Tajemnica Tajemnic", "Odważni", "Największy z cudów", "Z dalekiego kraju", "Cristiada" czy "The Human Experience".

. Grace Card - Trailer [napisy PL]
szukajacboga

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy