Nowy numer 25/2021 Archiwum

Słodki koncert - już w piątek

Studenci śpiewają, uczniowie pieką ciastka, a wszystko to dla hospicjum.

Już w piątek 6 czerwca o 18.30 w kościele Trójcy Świętej w Bielsku-Białej będzie można posłuchać koncertu w wykonaniu chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej pod dyrekcja Jana Borowskiego.

Po koncercie będzie można wesprzeć - choćby niewielką ofiarą - hospicjum, które czeka teraz kosztowny proces wyposażenia w podstawowe sprzęty. I będzie jeszcze dla każdego coś słodkiego: specjalnie na tę okazję uczniowie bielskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych pieką kruche ciasteczka.

W powstającym w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnym im. Św. Jana Pawła II trwają już prace wykończeniowe. W tych dnia trwa montaż glazury i armatury łazienkowej.

Rozpoczął się także bardzo kosztowny etap wyposażenia placówki w niezbędny sprzęt. Dzięki pomocy bp. Pawła Anweilera, zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewagelicko-Augsburskiego, hospicjum otrzymało już 20 łóżek.

W budowanym hospicjum trwają prace wykończeniowe, m.in. układana jest glazura. Trwa montaż armatury łazienkowej. Dzięki ks. Pawłowi Anweilerowi, biskupowi diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, hospicjum otrzymało już 20 specjalistycznych łóżek.

Słodki koncert - już w piątek   Chór bielskiej ATH po raz pierwszy koncertował dla hospicjum już w 2007 roku. Niespełna pół roku temu przeprowadzono... eksperyment, łącząc występ chóru ze słodkimi pamiątkami.

Tak nawiązała się współpraca - na rzecz hospicjum - akademickiego chóru i bielskiego „gastronoma”, którego uczniowie i nauczyciele przygotowani cały zestaw słodkich, pięknie zdobionych serc.

Podczas styczniowego koncertu udało się zebrać około 3,5 tysiąca złotych. To koszt jednego, specjalistycznego łóżka, dla przyszłych podopiecznych hospicjum.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej od 10 lat wspiera ruch hospicyjny poprzez wolontariuszy.

Uczniowie „Gastronoma” prowadzą kwesty w centrach handlowych, zbiórki datków wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, przygotowuje - celem wsparcia hospicjum - kiermasze ozdób, kartek świątecznych i słodkich wypieków.

Piątkowy słodki koncert w kościele Trójcy Świętej otwiera czerwcowy cykl imprez, wspierających Hospicjum Św. Jana Pawła II. 16 czerwca odbędzie się podsumowanie 10. edycji akcji „Pola Nadziei”, zaś w sobotę 21 czerwca w bielskim Parku Słowackiego zaplanowano Festyn dla Hospicjum.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama