Nowy numer 31/2022 Archiwum

Zmarł śp. ks. kan. Gerard Kurpas

Uroczystości pogrzebowe byłego proboszcza parafii św. Bartłomieja w Grodźcu Śląskim odbędą się 4 i 5 czerwca w tamtejszym kościele parafialnym.

Gerard Kurpas urodził się 17 kwietnia 1937 r. w Kochłowicach. Uczęszczał do technikum w Świętochłowicach, a następnie do Gimnazjum św. Jacka w Katowicach. Po maturze w 1956 r. rozpoczął studia teologiczne i formację w Wyższym Ślaskim Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1961 r. Najpierw pracował jako wikariusz w Rudzie Śląskiej-Goduli, Krzyżowicach, Łagiewnikach, Chorzowie, Katowicach i Tychach.

Proboszczem w Grodźcu Śląskim był od 1978 do 2009 r. W tym czasie przeprowadził remont plebanii oraz gruntowny remont miejscowej świątyni. Poddał również renowacji zabytkowe organy, wybudował też dom katechetyczny w Bierach oraz świątynię filialną w Świętoszówce. We wrześniu 2009 r. przeszedł na emeryturę.

Zmarł 26 maja br. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się importą do  kościoła parafialnego w Grodźcu Śląskim w środę 4 czerwca o 15.00, a pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 czerwca o 14.00.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama