Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rodziny na Eucharystii w Cieszynie

Msza św. w intencji rodzin i życia poprzedziła drugi marsz chrześcijański pro-life.

- Nie ma przyszłości dla tych, którzy nie szanują wartości rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci - mówił ks. prałat Henryk Satława na początku Mszy św. sprawowanej w cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny m.in. w intencji uczestników II Chrześcijańskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Eucharystię koncelebrowali także ks. prałat Zbigniew Powada proboszcz bielskiej parafii katedralnej św. Mikołaja oraz o. Symplicjusz Sobczyk, franciszkanin, duchowy opiekun Wspólnoty "Nikodem" - Mężczyźni w Modlitwie, która organizuje marsz.

Ks. Henryk Satława zachęcał jednocześnie do licznego udziału w marszu, który po Mszy św. przejdzie z Rynku ulicami Cieszyna.

Ks. Henryk Satława (w środku) przewodniczył Mszy św. w intencji rodzin w Cieszynie   Ks. Henryk Satława (w środku) przewodniczył Mszy św. w intencji rodzin w Cieszynie
Urszula Rogólska /GN
Do tego zaproszenia dołączył się ks. Rafał Jakubiec wikariusz cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny, który podczas homilii zadał wszystkim pytanie: - Czy Jezus jest naprawdę dla mnie Drogą, Prawdą i Życiem? Jeśli tak, możemy to udowodnić dziś swoją postawą, stając po stronie Ewangelii i uczestnicząc w marszu, który jasno opowiada się po stronie życia. Mamy prawo do zamanifestowania swojego świadectwa na ulicach naszego miasta.

Cieszyński marsz rozpocznie się o 13.30

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy